На запитання читачів відповідає:

адвокат Дмитро Дмитрович
м. Ромни
Питання від 27 липня

Ж иву в селі в приватному будинку. Сусід облаштував вигрібну яму під забором, який розділяє наші двори. Нам дошкуляє неприємний запах звідти. Також я переживаю за фруктові дерева та кущі з ягодами, які ростуть уздовж цього забору. На мої скарги сусід відповідає, що там нічого немає, а подивитися не пускає, адже «… це моя приватна власність…». 
На якій відстані має бути вигрібна яма? Хто має це контролювати і куди можна поскаржитися? 

Питання від 6 липня

Н аписав заяву на відпустку з подальшим звільненням у зв’язку з тим, що знайшов іншу роботу. Проте ситуація склалася так, що вже після двох днів відпустки протягом тижня маю оформитися на новій роботі. Чи можна мені звільнитися під час відпустки (або перервати)  та отримати компенсацію за невикористану частину відпустки? Роботодавець відмовляє в цьому. Якщо закон на моєму боці, то куди поскаржитися на роботодавця? 

Питання від 29 червня

С кладальник меблів при зборі шафи пошкодив досить дорогу натяжну стелю у моїй квартирі. Саме цього моменту ніхто не бачив, та інших варіантів не може бути. Помітили ж пошкодження уже після розрахунку. Телефоном він відповів: «Нічого не знаю, все так і було».  Договору на послугу не заключали, чека не отримували. Знаємо лише ім’я та номер телефону складальника. Також сусіди бачили, що він у нас працював. Як можна змусити робітника компенсувати завдану матеріальну шкоду?

Питання від 27 квітня

У же протягом кількох років зберігаю інструмент у сусіда по дачі, оскільки він майже постійно живе у своєму дачному будинку. Нещодавно ми дуже посварилися і сусід не віддає мої речі, мовляв, уперше про це чує. Маю такі доводи: паспорти на бензо- та майже всі електроінструменти; інші дачники бачили, де я беру та куди відношу інструмент, проте, напевно, не знають, кому він належить. Як можна забрати свої речі? Чи загрожує сусідові якесь покарання? 

Питання від 20 квітня

Р ік тому продав приватний одноповерховий будинок. Нещодавно новий господар став вимагати розірвання договору купівлі-продажу або повернення частини коштів через технічний стан будинку. Він повідомив, що виявив «аварійні дефекти» фундаменту та лаг після того, як зірвав підлогу. Чи є можливість, що покупець доб’ється розірвання договору? Хто має право видати офіційний документ з попередньою вартістю ремонтних робіт?

Питання від 30 березня

Я проживаю в будинку, ½ якого належить мені, а інша частина мала б (як я сподівався) перейти до мене як спадок. Нещодавно я зробив гарний і дорогий ремонт у всьому будинку. Та як виявилося, спадкодавець із незрозумілих причин в останні дні життя передумав, й інша частина будинку дісталась другій особі. Чи можливо змусити нового власника продати його частину будинку за ціну, яка не включає ремонту, або отримати компенсацію за витрачені мною кошти?


Питання 1 — 20 з 105
Початок | Поперед. | 1 2 3 4 5 | Наст. | Кінець Всі