ПОДАТОК НА ЗАЙВІ "КВАДРАТИ" ЖИТЛА: ЯК, КОЛИ І СКІЛЬКИ ПЛАТИТИ
18 Серпня 2016 \\ \\ Коментарів немає.

 Для сплати податку на нерухомість за 2015 рік залишилося 10 днів. Саме стільки часу мають ті, хто мав отримати відповідні платіжки 1 липня. Та, як виявилось, отримали квитанції не всі.Про це повідомляє ТСН Україна.
  Великі оселі б'ють по гаманцях українців. Але ті про суму податку на нерухомість за 2015 рік поки що навіть не здогадуються. Причина тому – відсутність платіжок. Та боятися не встигнути заплатити за свою нерухомість не треба, запевнив юрист Лаврентій Царук. Він свою платіжку теж поки що не отримав. "Якщо платіжка приходить людині після 1 липня, тобто з запізненням, нікуди бігти не потрібно, оскільки забов'язання зі сплати податку виникає саме в момент отримання платіжки. Коли вони мені її доставлять, то в мене буде 60 днів для сплати податку", – пояснює юрист Лаврентій Царук. До того ж податок на нерухомість не стосується квартир, менших за 60 квадратних метрів, і будинків, площа яких не перевищує 120 квадратних метрів. Якщо ж оселя або нежитлове приміщення не вкладається в ці рамки, то доведеться сплатити за кожний "зайвий" квадратний метр від 1% до 3% від суми мінімальної заробітної плати.
  Приміром, якщо площа квартири становить 65 квадратних метрів, податком обкладаються лише 5 квадратних метрів. 65 кв. м – 60 кв. м = 5 кв. м. Нині розмір мінімальної заробітної плати становить 1378 грн, тому максимум, який доведеться заплатити за один зайвий квадратний метр, – 41,34 грн (3% х 1378 грн = 41,34 грн) Тож, загальна сума податку за 5 квадратних метрів буде 206,70 грн (5 кв. м х 41,34 грн = 206,7 грн).
  Проте ставка податку від 1% до 3% визначається в кожному місті індивідуально місцевими органами. "Якщо в двомісячний строк не сплатити податок, то додатково накладається штраф у 10% від суми податку і надається ще один місяць для сплати суми податку вже зі штрафом 10%. Якщо в цей строк платник його не сплатив, то штраф збільшується ще на 20%", – пояснює юрист Лаврентій Царук. Такий податок на нерухомість сплачується раз на рік.

Посилання на джерело

Поділитися з друзямиПовернення до списку


Додати свій коментар до публікації