СТОРІЧНИЙ ЮВІЛЕЙ ВІДСВЯТКУВАЛА ЖИТЕЛЬКА РОМЕНЩИНИ
21 Жовтня 2015 \\ Новини району \\ Коментарів немає.

Старожилка із села Гаї відсвяткувала свій сотий День народження. Це свято зібрало під одним дахом усю велику і дружну родину. 
Параска Андріївна, мабуть, і не чекала такого напливу гостей. Була надзвичайно рада бачити своїх родичів, дітей, онуків та правнуків. Життя розкидало їх у різні куточки країни, однак цього дня всі зійшлися до одного порога. «Не могли не зібратися в такий день», - говорить правнук Максим.
Привітати прийшли і перші особи району та села. 
Параска Зубко народилася в селі Миколаївка Роменського району. Дуже рано почала працювати. Спочатку – кухарем, потім ткалею. У Роменському краєзнавчому музеї досі зберігається фотографія Параски Андріївни, де вона знята за ткацькою роботою.  «Паша, а ти тчеш сидиш», - часто жартували при зустрічі знайомі.
 Важко пережила роки Голодомору. У війну працювала на торфорозробці у кар’єрі, паралельно допомагала нашій армії копати окопи.  На все життя закарбувався випадок під час однієї з таких робіт. Жінка, яка працювала навпроти, натрапила лопатою на снаряд. Параска Андріївна почула страшний гуркіт. Не зрозуміла навіть, що сталося. «Відчуваю, що жива, а піднятися не можу», - говорить. Жінку засипало землею. На щастя, її відкопали знайомі. Увесь одяг був у крові…
Після війни вийшла заміж. Чоловік хворів, тому четверо дітей, господарство, робота – усе звалилося на її плечі. Кожного ранку пішки ходила на роботу в сусіднє село, незважаючи ні на дощ, ні на сніг… 
Пройшов час, і сини роз’їхалися на навчання – хто куди. З жінкою залишилася тільки донька. Вона і зараз живе з мамою, щоб і допомогти старенькій, і розрадити в тяжку хвилину. Параска Андріївна з великою любов’ю відгукується  про дітей, і невістки в неї  як дочки. Дуже вдячна жінка місцевому фельдшеру – Володимирові Кучеренку,  що завжди готовий безкорисливо прийти на допомогу. На жартівливе прохання журналістів «Погляду» поділитися секретом довголіття посміхається: «Так мені Бог дав». 
Приєднуємося до всіх поздоровлень, що пролунали на адресу Параски Андріївни. Нехай частіше в її домі збирається вся велика родина, радує безтурботний гомін правнуків, а, можливо, і дзвінкий сміх праправнуків. 

Поділитися з друзямиПовернення до списку


Додати свій коментар до публікації