Шукачі «чорного золота» (№37 від 14 вересня)
20 Вересня 2016 \\ Новини району \\ Коментарів немає.

11 вересня працівники нафтовидобувної галузі відзначають професійне свято. «ПОГЛЯД» вирішив ближче познайомитися зі специфікою їхньої роботи й завітав до цеху видобування нафти та газу №3 НГВУ «Охтирканафтогаз».
Не можливо уявити сучасний світ без видобутку нафти. Адже вона є сировиною для різних товарів народного вжитку, ліків, джерелом палива для різного транспорту і та ін. 
На території Роменського району розташовані два цехи видобутку нафти та газу НГВУ «Охтирканафтогаз», які обслуговують близько 200 свердловин. Загалом же Роменський район іще 5 років тому давав 30% нафти від усього видобутку в Україні.
 Ми завітали до цеху №3, щоб на власні очі побачити, хто працює на цілині. «Технічні працівники, механіки, оператори, геологи відповідають за процес видобутку нафти, - розповідає Едуард ГИРКО, заступник начальника ЦВНГ №3. – Ми не тільки дістаємо цю копалину з надр землі. Велику відповідальність наша команда несе за чистоту екології, адже в процесі видобутку нафта може витіснитись до необладнаних свердловин. Це може привести до забруднення навколишнього середовища, що дуже небезпечно не тільки для флори й фауни, але й для людського організму».
За словами Едуарда ГИРКА, цех №3 нараховує більше 140 працівників. Із них більша частина людей перебуває безпосередньо на свердловинах, а отже, під відкритим небом. «Неважливо, які погодні умови супроводжують роботу, - запевняє посадовець. - Я починав працювати оператором, а тому добре знаю, чи це дощ, заметіль, чи це холод 20 градусів, померзли пальці, вуха, але треба виїжджати в поле й перевіряти, ремонтувати. Так, незручно, що цех розміщений за 25 кілометрів від домівки. Часто є якісь справи в місті, що займуть не більше 10 хвилин, та багато часу відбирає дорога. Умови, як бачите, не прості, але звикаєш». 
Складно, говорить пан Едуард, перебувати хлопцям постійно в полі, де немає ознак цивілізації, бути в багнюці. «Інколи й техніка не доїжджає, а нафтовик мусить пройти. Та що тут говорити. А радіація. Часом дістаємо трубу, а вона випромінює 1000-2000 мкР/год, коли допустимою нормою для людського організму є 25-30мкР/год».
Процес видобутку нафти нелегкий, потребує постійної уважності, терпіння. На плечі працівників часом випадають різноманітні труднощі, адже немало хуліганів, які псують обладнання в полі, інколи зчиняються пожежі, які дуже складно загасити, та й багато крадіїв, що бажають наживитися «на шарка». На щастя, хлопці витривалі й мужні. Слідкують за порядком та якісно виконують свою роботу.

Поділитися з друзямиПовернення до списку


Додати свій коментар до публікації