ОСВІТЯНИ «КИНУЛИ» ПІДПРИЄМЦЯ НА ГРОШІ? (№37 від 14 вересня)
20 Вересня 2016 \\ Новини району \\ Коментарів немає.

Відремонтувати школу «у кредит» погодився бізнесмен, але коштів, говорить, йому так і не повернули. Посадовці ж знизують плечима – немає «папірця» - немає й боргу. 
  Овлашівську школу відремонтували ще в 2013-му. Зробили тут новенькі внутрішні вбиральні. І ось уже три роки школярі користуються зручностями, але з працівниками, які робили ремонт, замовники нібито й досі не розрахувалися.
«Роботи були проведені на загальну суму 41 тисяча гривень, - говорить Олег МАТЮШЕНКО. – Управління освіти Роменської РДА зі мною частково розрахувалося в розмірі 10 тисяч гривень. Решта коштів – 31 тисяча – досі не виплачена».
Як розповів чоловік, із Управлінням освіти він співпрацює не вперше. У 2012 році підприємець проводив ремонтні роботи в Анастасівській ЗОШ, також ремонтував Гришинський та Бацманівський НВК.
З приводу Анастасівки також виникали проблеми. Підприємець проводив там ремонт спортзалу, комп’ютерного класу. Помимо того, що вартість виконаних робіт становила майже 110 тисяч, а Управління освіти «оцінило» її майже у 70, так іще ці кошти довго не виплачувалися. 
Коли розпочав ремонт в Овлашах, говорить чоловік, йому заплатили 10 тисяч, щоб придбати будматеріали. З рештою ж коштів нібито попросили зачекати. Як пояснила ще в 2014-му правоохоронцям начальник Управління освіти РДА Людмила ШКУРАТ, усі платіжні доручення тоді були дані, однак у зв’язку зі складною економічною ситуацією в країні кошти на рахунки Роменського Управління держказначейслужби не надходили.
Та в Олега Леонідовича власне бачення. Завершити будівництво вбиралень в Овлашах, говорить, його попросили за власний рахунок. Коли ж підприємець наголосив на попередньому борзі, (до того ж, згадує, у той період Овлашівська школа нібито чекала на комісію і припинення будівництва адміністрації було зовсім ні до чого), за ремонт Анастасівської ЗОШ із ним врешті розрахувалися.
Саме за ці кошти й побудував нові вбиральні. Та «розплата» за них прийшла хіба що у вигляді інфаркту, який «заробив» на нервовому грунті, адже виплати коштів за роботи так і не домігся до цього часу, хоч оббив пороги багатьох інстанцій.
На роботи не було укладено жодного договору, окрім уже згаданого на 10 тисяч гривень. Начальник Управління освіти, говорить підприємець, відмовилася підписувати їх. У той же час Людмила ШКУРАТ запевнила журналістів «ПОГЛЯДУ»: не подав договори сам підприємець.
Підстав для проплати коштів немає, говорить посадовиця, адже документи відсутні, тож немає й кредиторської заборгованості.
Небагатослівним був і голова райдержадміністрації Валерій БІЛОХА. «Є претензії до замовника – нехай висуває їх у правовому полі», - відповів очільник.
У самій же школі про ситуацію не в курсі – за три роки змінилося керівництво. А колишній директор, говорять, зараз за кордоном.
Судячи з рішучої позиції начальника Управління освіти, коштів за ремонт чоловікові повертати й не збираються. Що вже говорити, коли навіть не визнають цього боргу. Чи не називається це неприємним і не дуже комільфотним у освітянських колах словом «кидалово»? 

Поділитися з друзямиПовернення до списку


Додати свій коментар до публікації