Посмертний дарунок від брата (№37 від 14 вересня)
20 Вересня 2016 \\ Події в місті \\ Коментарів немає.

«Пригадаю Ромен-річку і місто Ромни,
Там моя родинонька, далекі вони.
Далека доріженька, кукіль, кропива,
Убога хатиночка – у ній мати-вдова…»
Ганна БЕРИМЕЦЬ


Світ побачила перша яскраво оформлена книга нашої землячки Ганни БЕРИМЕЦЬ «Арома рідного краю». Усе життя жінка писала вірші, та лише після смерті рідний брат подарував людям можливість ознайомитися з її поезією. 

У міській бібліотеці пройшла зустріч місцевих письменників та бібліотекарів. Ініціатором заходу був Петро БЕРИМЕЦЬ, брат маловідомої поетеси із Рогинців. Доля його сестри була нелегкою, бо довелося жити у важких умовах передвоєнного періоду, працювати на невільницьких роботах, часто переїжджати. 

Із самого малечку Ганні Трохимівні довелося спіткнутися через поріг труднощів та негараздів. «Вірші, написані в 13 років, - запевняє брат, - можна сміливо вважати зовсім не дитячими. Вона зберегла всі свої творчі набутки, які, я переконаний, мають право на життя».

Брат самобутньої поетеси не міг пройти осторонь тих поетичних роздумів. Дорогоцінна йому поезія, за підтримки голови Хмельницької обласної просвіти, Віталія МІХАЛЕВСЬКОГО, об’єдналася в літературно-художнє видання «Арома рідного краю».

«Це лише маленька частина доробку,- зі сльозами на очах говорить уже похилого віку Петро БЕРИМЕЦЬ.- Спасибі Богу,що він продовжив мені життя, і я почав займатися виданням книги. Через часом нетактовні вірші по відношенню до влади,як тоді вважали, Ганну переслідували, допитували, попереджували. Було страшно. Та все обійшлося».

«Арома рідного краю», безперечно, є документом часу. Петро БЕРИМЕЦЬ зробив безцінний, хоча й посмертний, дарунок сестрі. Та зупинятися на цьому, запевнив, не буде.Поділитися з друзямиПовернення до списку


Додати свій коментар до публікації