«ДЕРЖАВА В ДЕРЖАВІ»: РОМЕНСЬКІ РЯТУВАЛЬНИКИ СВЯТКУЮТЬ ЮВІЛЕЙ (№37 від 14 вересня)
20 Вересня 2016 \\ Події в місті \\ Коментарів немає.

За двадцятиріччя існування Міжрегіонального центру швидкого реагування (далі МЦШР) його працівники власними силами створили й музей, і бібліотеку, спортивний зал, ігровий майданчик для дітей; зовсім скоро – відкриття концертної зали, уже розпочато будівництво басейну для тренувань водолазів. Та головною залишається щоденна ризикована праця з порятунку та допомоги.
Детальніше про історію створення підрозділу та його життя – далі.
Міжрегіональний центр швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій створений на базі формування військової частини 1996 року, розповідає помічник начальника з питань зв’язків із громадськістю Валерій ШОКУТЬКО. 
Перехід до зовсім нової структури для військового колективу був дуже непростим, та й вартував чимало зусиль, говорить керівник Центру Сергій БІЛЯЄВ. Саме він очолив підрозділ 20 років тому і до сьогодні залишається на посту начальника.
За 20 років підрозділ змінив багато назв: 76–й Окремий аварійно-рятувальний батальйон військ Цивільної оборони (1996), Спеціальний аварійно-рятувальний загін Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС України (2005), який у 2009-му було вирішено реорганізувати в  2 Спеціальний регіональний центр швидкого реагування Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС України, а в 2013-му - у Міжрегіональний центр швидкого реагування.
Та, незважаючи на зміни назви, суть залишилася та сама й усі роки свого існування підрозділ ішов до того, аби стати потужним не тільки на території Роменщини й Сумської області, а й у всій державі, а в деяких питаннях, що стосуються навчально-тактичного полігону – і в усій Європі, говорить Сергій Васильович.
Це було б неможливо без відданого й цілеспрямованого колективу, розповідає керівник. «У будь-якому колективі є свої плюси й мінуси, - говорить пан Сергій, -  проте ми – як велика сім’я. Люди усвідомлюють, де працюють, це дійсно професіонали, - відгукується про підлеглих керівник. – За 20 років я побачив їх у дії». 
Досить важливо, що з настанням важких часів для України роменські рятувальники працюють на буремному Сході. Уперше вирушили туди на початку серпня 2014-го, зараз же щомісяця відбувається ротація, розповідає Сергій Васильович. Спеціалісти проводять розмінування та інженерні роботи в зоні розмежування на Луганщині та Донеччині.
Загалом же в Центрі зведені в одне всі види рятувальних робіт, які тільки є, говорить керівник. У 2006 році додалися нові кінологічний та рятувальний підрозділи. Спершу це були звичайні відділення в складі інших підрозділів, які вже потім переросли в самостійні та самодостатні відповідно Кінологічний центр ДСНС України та групу підводного розмінування МЦШР ДСНС України.
З 2015-го розпочалося формування Центру рятувальних робіт підвищеного ризику. Увійдуть сюди виключно офіцери, кращі з кращих. Спеціалісти будуть брати участь у міжнародних рятувальних та інших гуманітарних операціях, у заходах з територіальної оборони та протидії тероризму.
У Центрі створена та успішно діє громадська організація «Служу народу України», яка й стала локомотивом тих позитивних зрушень, які постійно відбуваються в громадському житті рятувальників та взагалі всієї громади регіону. 
Візитівкою Центру є духовий оркестр. Спочатку це був самодіяльний гурт людей, об`єднаних любов`ю до музики, а вже через декілька років – штатний колектив, без якого рідко обходиться проведення заходів. Сьогодні це дружний колектив професійних музикантів, відомий широким репертуаром і майстерним виконанням творів різних стилів і напрямків.
Спеціалісти регулярно проводять роботу з підростаючим поколінням: тут діють різноманітні спортивні секції – біатлону, рукопашного бою, атлетизму, бойових мистецтв. Є й хореографічні колективи.
У центрі існує своя футбольна команда "Рятувальник", яка на сьогодні грає в І лізі України з футзалу. «Рятувальник» - неодноразовий переможець першості Сущини з футболу серед силових структур, срібний чемпіон вищої ліги чемпіонату міста Сум з футзалу, чемпіон міста Ромни з футболу.
Свою 20-річну діяльність рятувальники відобразили в нещодавно вікритому музеї, який складається з 2 зал – піротехнічної справи та, власне, рятувальної справи.
Тобто в підрозділі кипить власне життя, рятувальники створили таку собі невелику «державу» і покладають усі сили на її розвиток та процвітання, не чекаючи сторонньої допомоги.
Наразі в МЦШР працюють більше півтисячі чоловік, говорить Сергій БІЛЯЄВ. Усім своїм підлеглим керівник бажає миру, здоров’я, а їхнім близьким – терпіння. А ще – якомога менше надзвичайних ситуацій, бо будь-який виїзд рятувальників – це ризик.
Жителів же регіону Сергій Васильович запевняє: "Ми завжди прийдемо на допомогу, адже наш девіз «Запобігти. Врятувати. Допомогти» - це не просто слова, це наш стиль життя".

Поділитися з друзямиПовернення до списку


Додати свій коментар до публікації