На запитання читачів відповідає:

адвокат Менько Дмитро Дмитрович
м. Ромни, вул. Соборна, буд. 13, кв. 52
питання від 8 березня
14.03.2017 \\ Коментарів немає.

Мій сусід не зовсім  адекватна людина. Через його необґрунтовані претензії до межі наших ділянок у нас дуже погані стосунки. У нього вже ввійшло в звичку ображати мене нецензурною лайкою, коли нас ніхто не чує. Одного разу я попрохала своїх подруг про допомогу, і ті, притаївшись у мене у дворі , почули всі образи на мою адресу. Куди нам звернутися, щоб максимально покарати сусіда? Яке може бути це максимальне покарання? Чи вистачить підтверджень двох моїх подруг?

    Відповідно до ст. ст. 28, 68 Конституції України, кожен має право на повагу до його гідності та ніхто не може бути підданий такому поводженню, що принижує його гідність. Кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Згідно зі ст. ст. 270, 297 ЦК України, кожен має право на повагу до гідності та честі. Гідність та честь фізичної особи є недоторканними.
У п. 19 постанови пленуму Верховного Суду України від 27 лютого 2009 року № 1 «Про судову практику у справах про захист гідності, честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної та юридичної особи» судам роз'яснено, що якщо суб'єктивну думку висловлено в брутальній, принизливій чи непристойній формі, що принижує гідність, честь чи ділову репутацію, на відповідача може бути покладено обов'язок відшкодувати моральну шкоду.
Згідно зі ст. 280 ЦК України, фізична особа, особисте немайнове право якої порушено, має право на відшкодування майнової та (або) моральної шкоди, яку їй завдано у зв'язку з таким порушенням.
За таких обставин образливі висловлювання зі сторони сусіда, якщо вони мають яскраво виражений негативний характер, принижують честь та гідність іншої особи з точки зору принципу людської моралі, були виражені в принизливій та образливій формі, та як наслідок спричинили моральну шкоду, можуть бути підставою для звернення до суду з позовом про захист честі і гідності та стягнення моральної шкоди. 
Визначаючи розмір моральної шкоди, суд виходить з принципів розумності та справедливості, а також із врахуванням глибини моральних страждань позивача, честь, гідність та ділова репутація якого була принижена.
Оцінку показів двох подруг буде надавати суд у сукупності з іншими обставинами справи. 
Кримінальна відповідальність за образу чинним законодавством не передбачена.   

Поділитися з друзями


Повернення до списку