На запитання читачів відповідає:

адвокат Менько Дмитро Дмитрович
м. Ромни, вул. Соборна, буд. 13, кв. 52
питання від 25 січня
31.01.2017 \\ Коментарів немає.

Я хочу розлучитися. До одруження в мене був дім, але одразу ж після весілля я його продав і купив більший. Дружина фінансово не допомагала і не могла цього робити. (У мене є довідки про її постійно мінімальну заробітну плату та свідки, які можуть це підтвердити). Майже така ж історія  й з автомобілем. 
Чи є якась можливість не розділяти наше (точніше моє) майно? Як можна вийти з ситуації максимально вигідно для мене? 
Дружина категорично наполягає на розподілі. 

   
   Статтею 60 СК України визначено, що майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності, незалежно від того, що один із них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). 
З метою збереження балансу інтересів подружжя, дотримуючись принципів добросовісності, розумності і справедливості, СК України містить винятки із загального правила.
Зокрема, відповідно до пункту 3 частини першої статті 57 СК України, особистою приватною власністю дружини, чоловіка є майно, набуте нею/ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй/йому особисто.
Тобто належність майна до спільної сумісної власності подружжя визначається не тільки фактом придбання його під час шлюбу, але й спільною участю подружжя коштами або працею в набутті майна. Застосовуючи цю норму права (статтю 60 СК України) та визнаючи право спільної сумісної власності подружжя на майно, суд повинен установити не тільки факт набуття майна під час шлюбу, але й той факт, що джерелом його набуття були спільні сумісні кошти  або спільна праця подружжя.
Критеріями, які дозволяють надати майну статус спільної сумісної власності, є: 1) час набуття такого майна; 2) кошти, за які таке майно було набуте (джерело набуття); 3) мета придбання майна, яка дозволяє надати йому правовий  статус спільної власності подружжя.
З огляду на викладене, за доведеності в суді належними та допустимими доказами факту придбання будинку і автомобіля під час шлюбу за особисті кошти одного з подружжя такий будинок та автомобіль можуть бути визнані його особистою приватною власністю, тому поділу між подружжям вони не підлягатимуть. 

Поділитися з друзями


Повернення до списку