На запитання читачів відповідає:

адвокат Менько Дмитро Дмитрович
м. Ромни, вул. Соборна, буд. 13, кв. 52
питання від 1 лютого
07.02.2017 \\ Коментарів немає.

Як класифікується паління електронних сигарет? Чи можна їх палити в громадських місцях? Яка за це відповідальність? Чи існує відповідальність за продаж електронних сигарет або рідини до них неповнолітнім?
  
   Статтею 13 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» встановлено, що забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів: 1) у ліфтах і таксофонах;            2) у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я; 3) у приміщеннях та на території навчальних закладів; 4) на дитячих майданчиках; 5)у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту; 6) у під’їздах житлових будинків; 7) у підземних переходах; 8)  у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів; 9) у приміщеннях закладів ресторанного господарства; 10) у приміщеннях об’єктів культурного призначення;   11) у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ; 12) на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.
Також забороняється,крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів:1) у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності; 2) у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян; 3) у приміщеннях гуртожитків;4) в аеропортах та на вокзалах.
Відповідальність за куріння тютюнових виробів (в т.ч. електронних сигарет) передбачена ст. 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Порушення такої заборони тягне за собою накладення штрафу від 3-х до 10-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Враховуючи, що неоподаткований мінімум становить 17 гривень, то розмір штрафу складає від 51 грн. до 170 грн. Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого ч. 1 цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, – тягне за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 340 гривень).
На сьогодні в Україні жодним чином не регулюється продаж електронних сигарет, адже вони не належать до тютюнових виробів. Відсутня, відповідно, і відповідальність за продаж електронних сигарет або рідини до них неповнолітнім. 

Поділитися з друзями


Повернення до списку