На запитання читачів відповідає:

адвокат Менько Дмитро Дмитрович
м. Ромни, вул. Соборна, буд. 13, кв. 52
питання від 24 травня

Я інколи купую і продаю комплектуючі до комп’ютера за допомогою електронної торгівельної платформи. Один із покупців помилково повторно заплатив мені за куплений ним товар (вийшло 900 грн. замість 450 грн.). Я не хочу повертати ці кошти, оскільки раніше ця людина продала мені товар неналежної якості і також відмовилася повертати частину оплати.
Які можуть мати наслідки мої дії? Я не зареєстрований як підприємець.  В історії операцій можна  побачити успішні угоди, які мають бути оплачені. 

питання від 17 травня

Я працевлаштовуюся за кордоном. За умовами договору, майже рік не зможу приїздити до України. 
Моя колишня дівчина скоро народить дитину. На 100% знаю, що не мою, оскільки після нашого роставання пройшло більше часу. Колишня ж розповідає протилежне. Також обіцяє у свідоцтві про народження вказати мене батьком та в судовому порядку вимагати аліменти. Упевнений, що серед своїх подруг знайде свідків, які підтвердять що завгодно. Чи можливий такий перебіг подій?
Дівчина знає, де я буду працювати, адже в неї залишилися кілька листів із моєї переписки з роботодавцем. Заробітну плату буду отримувати пристойну, і якщо змусять віддавати якийсь відсоток, то це буде суттєва втрата. Особливо на чужу дитину. 

питання від 10 травня

Н еподалік мого дому зводять кілька новобудов. Як розповіли мені їхні власники, газопровід до них вестимуть через мій двір та город. Оскільки інші шляхи через особливості ландшафту економічно недоцільні. І на мою незгоду ніхто не зверне увагу, адже нібито існує відповідний проект, створений іще до приватизації моєї земельної ділянки.
Чи можливе спорудження газопроводу (підземного чи наземного) по моїй території без моєї згоди? Чи зможу я отримувати щось на зразок орендної плати за землю, якщо все ж таки дам згоду на будівництво газопроводу?

питання від 12 квітня

З найомий попросив зробити графіті в під’їзді (на стінах уздовж сходів) взамін звичайного оформлення у два кольори. Після виконання роботи (якою більша частина мешканців дуже задоволена), деякі сусіди пригрозили, що напишуть заяву до поліції за пошкодження їхнього майна. Пошкодженням це важко назвати, та як пояснив знайомий, усьому причина – ворожнеча між деякими із сусідів. І від незадоволених можна чекати чого завгодно. Чи можливо мене звинуватити в порушенні закону і яка може загрожувати відповідальність?

питання від 22 березня

З араз займаюся ремонтом у своєму домі. Кілька днів тому придбав у будівельному магазині кахель та клей для нього у  великій кількості й по досить високій вартості. У процесі ремонту виявилося, що заплановане зробити неможливо і понад третина вище зазначеного будматеріалу зайва. Чек зберігся, 14 днів ще не минуло. У магазині відмовляються приймати решту товару.  Зайвий матеріал запакований і нічим не відрізняється від нового. Чи мусить магазин забрати його та повернути мені кошти? Чим це аргументувати? 

питання від 8 березня

М ій сусід не зовсім  адекватна людина. Через його необґрунтовані претензії до межі наших ділянок у нас дуже погані стосунки. У нього вже ввійшло в звичку ображати мене нецензурною лайкою, коли нас ніхто не чує. Одного разу я попрохала своїх подруг про допомогу, і ті, притаївшись у мене у дворі , почули всі образи на мою адресу. Куди нам звернутися, щоб максимально покарати сусіда? Яке може бути це максимальне покарання? Чи вистачить підтверджень двох моїх подруг?

питання від 1 березня

М и з чоловіком не розлучені, але живемо окремо кожен своїм життям. Наш син (6 років) залишився зі мною. Чоловік кілька разів на місяць забирає його на декілька днів до себе. Зараз же чоловік планує переїхати в інше місто і хоче так же продовжувати бачитись із дитиною. Підозрюю, що одного разу він забере сина і не захоче повертати.
Чи буде це злочин з його боку? Як у такому випадку мені повернути дитину? Через певні обставини розлучатися поки що не будемо.

питання від 15 лютого

З аймаюся виготовленням меблів. Один з клієнтів замовив декілька нестандартних виробів за вказаними ним же розмірами (я їх просто записав до блокноту).
Меблі я виготовив (на що витратив багато свого матеріалу і часу) і продав покупцеві, надавши відповідний документ про оплату.
Через три дні цей клієнт повернув замовлення закидаючи, що замовляв не з такими розмірами і вимагає повернення грошей. Я відмовив, оскільки дуже затратився на виготовлення і не зможу продати ці вироби через нестандартний розмір. Покупець же пообіцяв звернутися до організацій з захисту прав споживачів і суду.
Чи мушу я повертати кошти?

   

питання від 25 січня

Я хочу розлучитися. До одруження в мене був дім, але одразу ж після весілля я його продав і купив більший. Дружина фінансово не допомагала і не могла цього робити. (У мене є довідки про її постійно мінімальну заробітну плату та свідки, які можуть це підтвердити). Майже така ж історія  й з автомобілем. 
Чи є якась можливість не розділяти наше (точніше моє) майно? Як можна вийти з ситуації максимально вигідно для мене? 
Дружина категорично наполягає на розподілі. 

Питання від 11 січня

К ілька років тому наша родина придбала житло. Гроші збирали довго і тяжко, тому вистачило тільки на «голі стіни», а жити вже не було де. І в цей час з’явився наш давній багатий добрий знайомий. Він допоміг з ремонтом, меблями і побутовою технікою. На те, що ми обіцяли повернути в майбутньому гроші сказав: «У мене є можливість, і це вам від мене подарунок». 
Зараз же він намагається використовувати мого чоловіка (враховуючи його посаду) у  своїх цілях. Його «прохання» стали  виходити за рамки закону. Коли чоловік відмовився, знайомий згадав про «дарунок» і сказав, що вимагатиме витрачених ним грошей з відсотками і корекцією на курс долара. Потрібну суму нам доведеться збирати з десяток років. 
Чи зможе знайомий офіційно вимагати з нас зазначені кошти? Він має чеки, акти і накладні на придбані речі і отримані послуги по нашому будинку.


Питання 1 — 20 з 146
Початок | Поперед. | 1 2 3 4 5 | Наст. | Кінець Всі