Сумщина на пороховій бочці
15 Березня 2016 \\ \\ Коментарів немає.

10 березня, в с.Боброве Лебединського району, групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м.Ромни), проведено роботи зі знешкодження авіабомби часів Другої світової війни.

На боєприпас натрапив житель села. Під час впорядкування земельної ділянки, на відстані 100 м від житлових будинків, він побачив частину металевого предмету великих розмірів, що стирчала із грунту. Про це чоловік повідомив рятувальників.

На місце виклику прибули піротехніки Державної служби з надзвичайних ситуацій, які ідентифікували знахідку, як фугасну авіаційну бомбу вагою 50 кг (ФАБ-50). Фахівці вилучили вибухонебезпечний предмет, вивезли у спеціально відведене місце і знищили шляхом підриву.

У поточному році це перший випадок виявлення авіабомби на території Сумщини. Рятувальники наголошують, що боєприпаси часів війни, незважаючи на розміри та значний вік, вкрай небезпечні. Натрапити на них можна в різних місцях. Тому, в таких випадках необхідно бути вкрай обережними,  в жодному разі не чіпати предмет, схожий на боєприпас, а тим паче, не намагатися його вилучити та перенести. Про знахідку необхідно терміново повідомити місцеві органи влади або безпосередньо Службу порятунку за номером «101».

Пам’ятайте, роботи зі знешкодження боєприпасів часів війни, можуть проводити лише відповідні фахівці – піротехніки Державної служби з надзвичайних ситуацій!

Посилання на джерело

Поділитися з друзямиПовернення до списку


Додати свій коментар до публікації