ЮРІЙ ЧМИРЬ: МЕТА ДОСЯГНУТА – Є РЕЗУЛЬТАТ! (№23 від 7 червня)
13 Червня 2017 \\ Спорт \\ Коментарів немає.

 Сумський дитячий футбольний центр «Барса», популярність якого до цього часу не може перевершити жоден спортивний об'єкт — не те що нашої області, а й більшості регіонів України — продовжує успішно працювати й розвиватися. Проект живе завдяки любові й визнанню жителів Сумщини. Ідейний натхненник футбольного центру «Барса», екс-губернатор Юрій Чмирь, продовжує приділяти особливу увагу та брати активну участь у роботі соціального проекту.
Кілька років тому, коли з екранів телевізорів жителі області вперше почули про ідею створення в регіоні дитячого футбольного центру європейського рівня, мало хто в це вірив. Але завдяки особистим зусиллям екс-губернатора Юрія ЧМИРЯ тренувальна база та інфраструктура були побудовані досить швидко.
Уже в 2012 році наша область прогриміла на всю Україну з новиною про відкриття в Сумах дитячого футбольного центру «Барса», який одразу ж завів іменитих футбольних друзів. Розпочалася кропітка робота з підбору професійної команди тренерів, високого рівня методистів, а також підготовка документів для отримання ліцензії європейського ФК «Барселона». Сотні юних футболістів Сумщини від 6 до 17 років стали відточувати свою майстерність не просто в кращих умовах, а й за кращими європейськими методиками.
Життя «Барси» вирувало: буквально за рік область отримала імідж футбольного краю та почала відкривати філії футбольного центру в районах. Такою кількістю учнів не могла похизуватися жодна футбольна школа України. Сумщина отримала справжній соціальний ефект – тисячі дітей забрали з вулиці, відірвали від комп'ютерів, дали їм можливість зміцнювати здоров'я й удосконалюватися професійно.
«Для мене «Барса» – більше, ніж вдалий спортивний об'єкт. Це прямі інвестиції в майбутнє: здоров'я та успіх дітей Сумщини», – саме так прокоментував розвиток свого дітища голова Сумської обласної організації партії «Відродження» Юрій ЧМИРЬ.
Остаточно реалізувати проект і закріпити за містом статус «розплідника» футбольних талантів мав унікальний гуртожиток інтернатного типу, який дозволяв би талановитим дітям регіону системно тренуватися на території «Барси», тут жити й навчатися.
У квітні 2013 року розпочалося бажане будівництво об'єкта – гуртожитку для юних футболістів. Ініціатива отримала позитивні відгуки європейців (на урочистий момент приїхав бельгійський експерт з дитячого футболу Хенк МЕРІМЕН) і викликала чергову цікавість серед людей. Але запланованого завершення проекту у 2014-му не сталося. Як тільки змінилася влада, будівництво гуртожитку заморозили, пояснюючи це відсутністю грошей. Проте в 2015 році екс-губернатору Юрію Чмирю вдалося залучити додаткові кошти інвесторів – 10 мільйонів гривень. Будівництво відновилося!
Завдяки цьому діти стали займатися ще з більшим ентузіазмом. За роки виховання в «Барсі» юні спортсмени почали показувати високі результати. Вихованці футбольного центру вперше повернулися з Європи віце-чемпіонами, довівши всім, що Суми можуть бути столицею дитячого футболу в Україні. Наші футболісти стали гідними суперниками чемпіонатів України і вже цього року – переможцями у фінальному турнірі чемпіонату України (U-19) першої ліги. Та й сум'яни за весь цей час наполегливо продовжували пишатися «Барсою», яка вже є візитівкою Сумщини не тільки в нашій країні, а й далеко за її межами.
Безумовно, така популярність та увага довго тримали в розгубленому стані чинну владу. У чиновників з'являлися свої плани на «Барсу». Проект хотіли згорнути. Кулуарно обговорювали перепрофілювання гуртожитку: збиралися розмістити там відділення обласної лікарні, навіть хотіли роздати під приватні квартири (!). Боротьба за життя об'єкта тривала три роки. І сьогодні можна з упевненістю сказати: знищити його не вдалося тільки завдяки любові жителів Сумщини, переконанням батьків, діти яких займаються в «Барсі», і чіткій позиції Юрія ЧМИРЯ в статусі депутата партії «Відродження» в облраді.
Мета досягнута – гуртожитку бути! І майбутні футболісти зможуть там жити та навчатися!
Сергій КОВАЛЕНКО

Поділитися з друзямиПовернення до списку


Додати свій коментар до публікації