Мотокрос. Друге дихання та погляд у перспективу (№ 20 від 17 травня)
26 Травня 2017 \\ Спорт \\ Коментарів немає.

Змагання з мотокросу встигли стати традиційними для Роменщини. Після майже 30-річної перерви минулого року в селі Піски було проведено обласний чемпіонат, а цьогоріч змагання вийшли на всеукраїнський рівень. Траса Пісок  приймала екстремалів з усіх куточків України. Примхи погоди не стали на заваді любителям швидкої їзди та “залізних коней”. Тож як усе було, бачили наші журналісти.
  Мотокрос – видовищний вид спорту, який набирає чималої популярності. Багато років на Роменщині діяла величезна арена для проведення змагань, проте вона  довгий час простоювала дарма. Колись легендарна і найскладніша в тоді іще Радянському Союзі мототраса поросла бур’яном. Але минулого року місцеві активісти вирішили відновити її і, на щастя, їм це вдалося.
Цими вихідними, 13 та 14 травня, на мототрасі села Піски відбувся чемпіонат України з мотокросу серед дорослих та юнаків. Зважаючи на минулорічні недопрацювання, організатори спортивного свята вирішили провести цьогорічні змагання на найвищому рівні, і їм це майже вдалося. Підготовка до Чемпіонату відбувалася швидкими темпами. Та, на жаль, головну проблему – дорогу на вул. Дудіна, яка веде до мототраси, місцева влада так і не встигла відремонтувати, але хоч підрівняли її більш-менш.
Змагання стартували 13 травня. І хоча погода виявилася дощовою, це не зупинило спортсменів. Звичайно, не обійшлося без падінь, та, на щастя, спортсмени не травмувалися. Проте дощ і багнюка додали своєрідну «родзинку». Глядачів цього дня зібралося не багато, мабуть, злякалися дощу, та й субота в багатьох виявилася робочою. Та вже недільний ранок уніс свої корективи. Бажаючих подивитися на це вражаюче видовище виявилося чимало. Звичайно, не всім були до вподоби рев моторів та небезпечні віражі, але це також спорт – не менш цікавий і навіть більш феєричний, ніж традиційні для нашого міста розваги (а їх не так уже й багато).
Участь у змаганнях узяли близько 150  найкращих спортсменів різних вікових категорій та рівня підготовки з багатьох регіонів України. Серед учасників були спортсмени різного віку — наймолодшому - 6 років, а найстаршому - 58. Окрім мотоциклів, на змаганнях були представлені й квадроцикли, і мотоцикли з візками. Крім цього, у змаганнях брали участь дівчата та жінки.
Глядачі мали можливість спостерігати жорстку боротьбу та захопливе видовище перегонів у 17 класах.
За всіма перипетіями на трасі уважно стежили не лише глядачі, а й авторитетна суддівська колегія. За результатами змагань наші земляки посіли наступні місця: Юрій Суходоленко клас «любителі» - 4 місце, Данило Сітак клас 65 куб. см – 5 місце,  Максим Полуян клас 50 см – 6 місце, а головний організатор Володимир Молтянов у 3 групі «ветерани» здобув золото, обігнавши всіх суперників своєї категорії.
Самі учасники говорили, що їм дуже в нас сподобалося, адже таку організацію мало де зустрінеш, та й глядачів збиралося більше, ніж деінде. Проте «озвучка» заходу і пісенний репертуар залишали бажати кращого. А також «шкутильгала» дисципліна глядачів, які, не зважаючи на заборону перебігати трасу під час перегонів, все рівно це робили.
У свою чергу організатори та представники місцевої влади обіцяли повернути Роменщині спортивну славу мотокросу та вийти не лише на всеукраїнський рівень, а й прагнути до більших вершин.

Поділитися з друзямиПовернення до списку


Додати свій коментар до публікації