Вони творять демократію (№ 21 від 24 травня)
30 Травня 2017 \\ Новини району \\ Коментарів немає.

Навчальний рік добігає кінця. Роменській районній раді старшокласників довелося востаннє зібратися в уже звичному для них складі та підвести підсумки роботи. Тож що вирішують «діти сучасності» на своїх сесіях, читайте в нашому матеріалі.
Як і годиться наприкінці року (у даному випадку навчального), потрібно підводити підсумки. Тож на початку засідання ради старшокласників Роменського району начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА Людмила ШКУРАТ вручила дипломи найкращим учням, які вибороли призові місця на обласних олімпіадах. Вона зазначила, що така форма роботи всіляко підтримується владою, адже діти таким чином мають змогу проявляти себе, відчувати потрібними в суспільстві, обмінюватися досвідом і знаннями, творити справжню демократію в нашій країні. Людмила Петрівна пообіцяла, що наступного року обов’язково будуть введені в практику виїзні засідання, що дасть змогу учнівському активу на власні очі бачити усі проблеми та здобутки освітньої галузі району.
Голова Ради Анна КОЖУШКОВА прозвітувала про здобутки учнівської молоді за 2016-2017 н. р., їхню участь у різноманітних тренінгах, благодійних акціях, волонтерському русі, відпочинок у вільний від навчання час.
Прозвітували і заступник голови Ради старшокласників Перекопівської ЗОШ Вікторія ОЛІЙНИК та голова Ради старшокласників Коржівської ЗОШ  Діана КАРПЕНКО. Також на засіданні було підведено підсумки районного етапу Всеукраїнської благодійної акції «Серце до серця» та флешмобу «22 віджимання». А наприкінці зібрання актив Ради склав свої повноваження та призначив наступні вибори на 18 жовтня 2017 року.
Звертаючись до школярів, голова райдержадміністрації Валерій БІЛОХА зазначив, що ці діти – це цвіт нації, її еліта. Досвід місцевого самоврядування, який вони тут здобули, буде дуже корисним і цінним у майбутньому. Адже, можливо, саме хтось із них колись очолить, як мінімум, Роменщину. А також Валерій Олександрович повідомив гарну новину, що цього літа 40 найкращих учнів матимуть змогу безкоштовно поїхати на 14 днів на узбережжя Чорного моря. Це стане для них таким собі стимулюванням для подальших досягнень.
Зачепили на сесії й питання оптимізації освіти та створення опорних шкіл. Як відомо, на останній сесії районної ради було прийняте рішення створити першу опорну школу, як пілотний проект, у Андріяшівці. Проте на місці це питання зайшло у глухий кут. Самі ж діти говорять, що їм буде комфортно навчатися, коли в школі буде не менше 100 учнів, а в класі не менше 20. А хочуть вони тієї оптимізації чи ні, у них ніхто не запитує. Вирішують самі батьки та вчителі.
Тож, шановні дорослі, може, нарешті потрібно почути своїх дітей, адже дивлячись на них, розумієш, що це вже справді сформовані особистості, які можуть висловлювати власну думку, приймати самостійні рішення і будь що досягати своєї мети. Не відбивайте в них цього бажання.

Поділитися з друзямиПовернення до списку


Додати свій коментар до публікації