Ціль виправдовує методи? (№15 від 12 квітня)
18 Квітня 2017 \\ Новини району \\ Коментарів немає.

 Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак на офіційній сторінці відомства зазначає, що в останні роки Україна почала страждати від браку води.  Рівень ґрунтових вод знижується, вода в колодязях у багатьох населених пунктах просто зникає.
Не стала виключенням і Роменщина, де багато свердловин для видобування нафти та газу. Місцями просто осушуються криниці, а місцями якість життєнеобхідної вологи залишає бажати кращого. 
У селі Миколаївка вирішили боротися із цією проблемою шляхом підключення до центрального водопроводу. Ніби справа добра, та от місцеві мешканці говорять, що не по-хазяйськи якось це роблять. На зиму перериті траншеї не закидали, а ранньою весно через проведення водогону в селі була неймовірна багнюка. Траплялися випадки, що в ями провалювалися автівки та навіть корови. Тож клопоту було чимало, не кажучи вже про те, що до деяких дворів взагалі під’їхати було неможливо, тож людям доводилося залишати своїх залізних коней і йти пішки.
Тож чому склалася така ситуація та чи дійсно це так, наші журналісти дізнавалися безпосередньо на місці подій та спілкувалися із сільським головою.
Хоча багнюка вже підсохла, та видно, що людям доводилося скрутно. «Лабутени» там, точно, ніхто не носив, а універсальним взуттям могли бути лише гумові чоботи. Та, можливо, ціль виправдовує засоби і тимчасові труднощі це лише сходинка до покращення якості життя?
Під час розмови голова Миколаївської сільської ради Володимир Матяш розповів, що в минулому році сільрада брала участь у конкурсі Державного фонду регіонального розвитку, на який було подано проект проведення води в село.  Сума проекту становила 410 тис грн, і миколаївчани його успішно виграли. Але кошти прийшли лише в кінці жовтня. «Ми сподівалися, що погода посприяє і швидкими темпами нам вдасться завершити усі роботи. Та, на превеликий жаль, морози вдарили рано. Тож ми встигли лише перерити все село і покласти труби. Заривати їх було не доцільно, адже мерзла земля могла «побити» пластиковий водопровід. Тож роботи довелося призупинити. Зараз намагаємося якнайшвидше усе закінчити. Раніше зробити це ми просто не мали змоги. Ранньою весною тільки почали заривати траншей,  буксував трактор, робив колії і ще більше перемішував багнюку. Дійсно, не по-хазяйськи виходило», - зізнається очільник сільради. 
Зараз же не закопаними залишаються ті місця, де люди роблять «врізки» до своїх дворів. До речі, як розповів нам Володимир Григорович, підвести воду у двір селянам коштує близько 500 грн.
До травневих свят сільський голова обіцяє, що всі роботи завершаться, траншеї будуть зариті і більше ніяких незручностей з цього приводу у людей не виникатиме.

Поділитися з друзямиПовернення до списку


Додати свій коментар до публікації