«ТИСЯЧА ДЛЯ СЕЛЯН – ВЕЛИКІ ГРОШІ». СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО ШАНТАЖУЄ ПАЙОВИКІВ? (№47 від 22 листопада)
28 Листопада 2017 \\ Новини району \\ Коментарів немає.

 Людей примушують продовжувати угоди оренди на десятиліття вперед, при цьому більшість укладених раніше документів компанія нібито втратила. Таке свавілля підприємців набридло селянам, тож вони просять «підключитися» місцеву владу. Керівництво ж компанії все спростовує.
Про ситуацію, що склалася на території Рогинської сільради, розповів на сесії районної ради депутат Василь РЕМІНЕЦЬ. Уже під час засідання стало відомо, що подібні проблеми – і в інших селах, де «хазяйнує» це підприємство.
Угоди на оренду земель зі «Слобожанщиною Агро» жителі Рогинської сільради уклали ще 2012-го строком на п’ять років. Погодилися співпрацювати з підприємством більше 900 місцевих пайовиків, та після підписання документів представники компанії нібито повезли їх на реєстрацію, і… шукай вітра в полі: повернули документи на руки тільки 160-м селянам, інші ж їх не дочекалися. Люди розповіли, що неодноразово зверталися до керівництва компанії з проханням віддати їхні екземпляри, але ті весь час зволікали, потім же зовсім заявили: документи були «втрачені». 
«Виникає сумнів, що угоди зареєстровані в установленому порядку, - говорить Василь РЕМІНЕЦЬ. – А це тягне за собою несплату податків».
Директор відділення №4 ПП "Слобожанщина Агро"Анатолій КАРТАВИЙ запевняє: про ці угоди люди раніше мовчали. Коли ж почали нагадувати, питання відразу вирішили, й зараз усі документи лежать у його кабінеті й чекають, поки будуть роздані людям. «Будуть збори, приїде з Києва керівництво й роздамо ці угоди», - говорить керівник. Також запевняє, що всі документи зареєстровані.
У період із 2012-го по 17-й селяни підписали додаткові угоди аж до 2024 року й отримують 8% орендної плати. Зараз же представники компанії обклеїли села оголошеннями, де пропонують підвищити орендну плату до 10% та продовжити термін угод аж до 2030 року. Люди незгодні, однак дехто мусить іти на такий крок, адже коли селяни звертаються до компанії з проханням про якісь послуги, їм обіцяють допомогти, якщо підпишуть угоду. «Просить людина, наприклад, привезти машину жому, - розповідає депутат, - їй говорять, мов, напишеш додаткову угоду під 10% і до 30-го року – тоді ми машину дамо. Дехто змушений писати, бо тисяча для людей у селі – дуже великі гроші».
Селяни ж бояться, що до 2030 року все може кардинально змінитися, а в них будуть зв’язані руки. «Завтра, наприклад, дозволять продаж землі, а люди не зможуть скористатися цим правом аж до 30-го року, - говорить Василь РЕМІНЕЦЬ. – Або ж компанія поставить вимогу продавати паї тільки їй за якоюсь мінімальною ціною, або ж чекати закінчення терміну угоди».
Селяни також не задоволені, що керівництво компанії не виконує першочергових завдань. Уже мовчать про те, що, як заходили на територію сільради, обіцяли й робочі місця створити, і ферми побудувати… Але ж зараз навіть не надають допомоги на ремонт доріг, які самі ж і руйнують вантажівками, перевозячи по 50 тонн кукурудзи покриттям, розрахованим на вагу 3 тонни.
Спочатку підприємство допомагало й школам, і садкам, а після 2013 року – як відрізало, розповів депутат.
Компанія просто хоче бути впевнена, що завтра матиме землі для обробітку, говорить директор відділення №4, адже, дійсно, можливе запровадження ринку земель. «Ведеться опитування, хочуть люди одержувати 10% плати, чи залишаться при 8% з договором до 24 року», - розповідає Анатолій Іванович. Що ж до допомоги селянам, запевняє: підтримують матеріально й при народженні дитини, і на весілля, і на поховання. Узимку розчищають дороги, завозять посипковий матеріал, за півціни надають послуги з викошування трави. Дороги, говорить, також ремонтують «Наразі ведуться переговори щодо ремонту з Дібрівською сільською радою, адже основна маса врожаю вивозиться саме через Діброву, - зазначає Анатолій КАРТАВИЙ. – Рельєф не дозволяє їхати через Рогинці».
Загалом, усе як у всіх, говорить чоловік та висловлює впевненість: усі обвинувачення надумані, причому навмисне. Хтось просто хоче заробити на цьому грошей. «Коли землі одного господарства переходять до іншого, зрозуміло, що хтось на цьому заробляє», - говорить керівник.

Поділитися з друзямиПовернення до списку


Додати свій коментар до публікації