Шлях духового оркестру «Mamont band»: через протидію «районної культури», але на радість людям(№ 21 від 24 травня)
30 Травня 2017 \\ Новини району \\ Коментарів немає.

У кожного району є свої «візитні картки», якими пишаються, привертають увагу туристів: чи то історичні пам'ятки, чи сучасні розважальні центри, чи люди, які чимось відзначилися. Так от, у Недригайлівському районі є своя «родзинка» у сфері музики, яка є відмінним прикладом аматорства й об'єднання за покликом душі. Говорю про духовий оркестр «Mamont band», який не так давно був народним духовим оркестром  Недригайлівського РБК, і вже другий рік радує звуками духових інструментів не тільки жителів Недригайлівщини, а й Гадяцького, Липоводолинського, Білопільського районів та навіть Сум.
Здавалося б, ера духових оркестрів уже відійшла, що вже попахує нафталіном, але ж – ні: говорять «мамонти» відродилися – осучаснені твори духового оркестру влітку щовихідних звучать біля фонтану в місцевому парку. Щоб послухати музичних умільців, люди із сусіднього району наймали машину й спеціально приїздили до Недригайлова. Воно й не дивно, адже в репертуарі аматорського оркестру понад 120 музичних творів: від народних - до естрадних, тоді, як для отримання звання «народного» достатньо грати 50.  І що цікаво – за гру музиканти отримують тільки оплески та словесні подяки, ніяких грошових винагород, а навпаки – ще за свої кошти приїжджають із Коровинець, із Сум на репетиції та концерти до Недригайлова. Оцих 15 чоловік, які грають в оркестрі, спочатку об'єднало навчання в Недригайлівській музичній школі, а далі, коли вже кожен вибрав свою основну професію, в оркестр їх покликала любов до музики, спільний інтерес у тому, щоб донести до молоді, що духова музика може бути й сучасною, і цікавою, дати людям розраду в кінці трудового тижня, можливість відпочити, переключитися від побутових проблем і зарядитися позитивом на весь наступний робочий тиждень.
«У нас дві туби: Микола Сіромаха, який їздить із Коровинець, і Василь Дорошецький із Недригайлова, саксофон – це я (тенор), саксофон альт – Олександр Химченко, тенор-баритон – це Юрій  Сердюк, перша труба – Микола Коваль, друга труба – Микола Шамота та Володимир Курило, два альти – Ігор Сердюк (студент ВПУ) і Андрій Шевченко, другий тенор Сергій Коренев, ударна установка – Володимир Коваль. Із Сум приїздить Павло Заїка (кларнет), а Вадим Заїка зараз не їздить, бо перебуває в Америці, також грає з нами досвідчений музикант Володимир Токмань, професійний трубач Роман Руденко, який тепер проживає в Сумах, бере участь Сергій Щербак. А наш учитель з музичної школи, який майже всіх нас навчив грі на духових інструментах, і вже на пенсії, Олексій Данилович Хомишенко, приходить нам диригувати», - розповідає про колектив ініціатор створення, організатор і керівник оркестру «Mamont band» Федір Кривопатря.
За його словами, після приходу нового сумського керівника Володимира Коршака в колективі розпочалася деморалізація, тому й пішли  із Недригайлівського РБК. Новоспечений «начальник» «…їздив із Сум рідко, для галочки. Його дружина займає посаду начальника відділу в обласному управлінні культури, курує будинки культури в районах. Це дає змогу панові Коршаку сидіти в робочий час удома, не проводити репетицій та отримувати зарплату і ще надбавку за звання народного… Ми неодноразово зверталися до начальника управління культури Недригайлівської РДА Ніни Маслак, але вона замість того, щоб указати керівникові на його місце, ставила «вісімки» в табелі, печатки й підписи», - говорить чоловік. І додає, що за минулі три роки, перед тим, як вони пішли, держава витратила на пана Коршака приблизно від 50 до 70 тис грн, що ці гроші були  марно витрачені, бо він не виконував своїх функцій. «А останньою краплею стало те, що Коршак почав продавати в Сумах мундштуки від музичних інструментів, на яких ми грали, у той час, як Ніна Іванівна не могла знайти для оркестру елементарного – паперу для нот, тростей для саксофонів, відремонтувати інструмент (це робили музиканти власними коштами). З цього приводу ми зверталися в районне та обласне управління культури й до прокуратури, за цими фактами була порушена кримінальна справа, яка внесена до ЄДРДР, але так нічого й не зрушилося з місця. Зараз "народний духовий оркестр" в РБК існує лише на папері, все лише для того, щоб, імовірно, списувати державні кошти й платити панові Коршаку заробітну плату з районного бюджету. У випадку ж, коли необхідно кілька разів на рік показати виступ так званого "оркестру", паном Коршаком привозяться музики із Сум для окозамилювання». 
На ці слова Ніна Маслак відповіла, що не буде ні на кого лити бруду, що добре, коли в районі є не один такий колектив, що рада за «Mamont bаnd» і хоче, щоб він отримав звання «народного». Додала: «Наш оркестр (мається на увазі оркестр Недригайлівського РБК) має звання народного, керує ним людина, яка має спеціальну вищу освіту в духовому жанрі, яка працювала в колективах високого рівня. А такі розколи бувають у всіх творчих колективах: сьогодні створюється два, далі – повертаються до одного…».
Із червня минулого року оркестром опікується Недригайлівська селищна рада, інструменти музики орендують у ДТПНЗ «Недригайлівське ВПУ-41». «Нам дуже допомагає Недригайлівська селищна рада й конкретно селищний голова– Ігор Остапчук… Минулого року виділили 27 тисяч гривень – купили саксофон, цього року – комплект нових пультів. Крім того, якщо нам треба кудись їхати, то виділяється транспорт і паливо, - говорить керівник. – Лише за три місяці минулого року, із серпня по жовтень, оркестр взяв участь у 23-х заходах».
Незважаючи ні на що, учасники оркестру продовжують займатися своєю улюбленою справою і навіть планують поїхати на фестивалі у Львів, Краснопілля, скоро відкриватимуть сезон «вихідного дня» і, можливо, обслуговуватимуть випускні вечори.

Поділитися з друзямиПовернення до списку


Додати свій коментар до публікації