Про проблеми учасників АТО з перших уст (№14 від 5 квітня)
11 Квітня 2017 \\ Новини району \\ Коментарів немає.

Мабуть, у кожної української родини є знайомі, яким довелося захищати рідну землю від ворога на сході нашої держави. Це як діючі військовослужбовці, так і мобілізовані учасники антитерористичної операції. Вдома на бійців АТО з нетерпінням чекають рідні та близькі, але поряд із цим бійцям доводиться проходити через соціальну та психологічну адаптацію. Та є й ряд інших проблемних моментів, з якими стикаються військовослужбовці та їхні родини.
Тож які найбільш типові питання накопичилися у воїнів Роменщини після демобілізації? Про це під час зустрічі в Діброві, на «володіннях» одного з найактивніших волонтерів – сільських голів, розповіли  учасники АТО представникам районної влади.
На засідання були запрошені учасники антитерористичної операції Дібрівської, Хмелівської, Сулимівської, Рогинської сільських рад. Захисники мали змогу поставити наболілі запитання представникам Управління соціального захисту населення, Роменського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, юридичного відділу Роменської районної державної адміністрації, Головного управління Держгеокадастру в Сумській області.
Відкриваючи зустріч, перший заступник голови райдержадміністрації, він же голова координаційної ради з надання допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей у Роменському районі Володимир ТАТАРІНОВ наголосив, що початок спільного діалогу – важлива справа, адже це дасть змогу краще зрозуміти потреби і проблеми демобілізованих військовослужбовців.
Під час засідання так званого «круглого столу» обговорили важливі питання, які викликали труднощі у демобілізованих бійців АТО, зокрема неналежне забезпечення земельними ділянками, пільговими ліками, медичними послугами, а також питання пільгових перевезень, забезпечення дітей військовослужбовців безкоштовним харчуванням у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах, надання грошових виплат та допомог, надання санаторно-курортного лікування, погашення кредитів.
Володимир Татарінов зазначив, що більшість проблем можна вирішити на місцевому рівні, але парадокс у тому, що зачасту робити це забороняє закон. От і доводиться чекати «подачок» від держави. Разом з тим багато моментів залежить від голів сільських рад, але треба враховувати той момент, що не кожна сільрада має рівні фінансові можливості. «Усі хлопці для нас однакові, вони мають рівні права. Ми намагаємося якомога більше спілкуватися зі своїми колегами з інших районів та областей і запозичувати у них досвід допомоги військовослужбовцям на місцевому рівні. Створюємо для цього різноманітні програми. Приємно, що багато і нашого досвіду беруть».
Також колишні військовослужбовці висловили глибоке занепокоєння долею своїх побратимів, які, повернувшись на мирну землю, почали заглядати у чарчину. 
До того ж хлопці прохали частіше проводити такі зустрічі, адже це дає їм можливість напряму спілкуватися з представниками влади та відчувати, що, повернувшись із фронту,  вони потрібні хоча б на місцевому рівні.
Зустріч закінчилася, а голова Дібрівської сільради і волонтер Петро Панченко почав збиратися до 67-ї поїздки на буремний Схід.

Поділитися з друзямиПовернення до списку


Додати свій коментар до публікації