НЕДРИГАЙЛІВСЬКА ГРОМАДА - ПРОТИ ПРОДАЖУ ЗЕМЕЛЬ (№ 22 від 31 травня)
7 Червня 2017 \\ Новини району \\ Коментарів немає.

Принаймні доки не буде проведено комплексної земельної реформи. Про це у зверненні до можновладців зазначили депутати селищної ради. Рейдерство, відсутність обмежень щодо ефективного використання землі та ще багато неврегульованих аспектів можуть призвести до підриву продовольчої безпеки країни, вважають народні обранці. 
  Депутати селищної ради вирішили направити звернення до Президента, голови Верховної Ради та Прем'єр-міністра щодо недопущення відміни мораторію на купівлю-продаж земель сільгосп-призначення.
Як вважають обранці, у нинішніх умовах Україна не готова торгувати головним національним багатством ні в організаційному, ні в правовому, ні в економічному планах.
«Спроби започаткувати розпродаж землі мають місце на фоні недосконалого законодавства та численних неврегульованих питань, пов'язаних із земельними відносинами», -  зазначив депутат Анатолій КУЩ. Серед цих питань - недосконало проведена інвентаризація земель, повільне наповнення земельного кадастру. Плюс - у деяких адміністративних районах площа зареєстрованих у держгеокадастрі земельних ділянок перевищує реальну площу цих районів. 
Нині поширені корупційні механізми переходу прав на землю, процвітає рейдерство, оскільки немає верховенства закону в справі захисту права власності, і це несе значну небезпеку, вважають депутати. Крім того, законодавство не містить необхідних обмежень, які нормалізують ефективне використання землі. А більшість аграріїв, за даними опитувань, не зможуть купити землю, на якій працюють.
Земля може стати заручницею спекулятивних дій, унаслідок чого буде зірвано злагоджену роботу агропромислового комплексу, що може вплинути на продовольчу безпеку країни вцілому, переконані обранці, і ставити під загрозу головне національне багатство заради домовленостей про кредит МВФ нерозумно та абсурдно, вважають вони.
Ґрунтовної земельної реформи Україна чекає вже 26 років, зазначають ініціатори звернення, а коаліційна угода від 27 листопада 2014 року не втілена в життя й на третину - із 12 кроків щодо підготовки до завершення земельної реформи нині реалізовано всього 3. 
При цьому саме комплексна реформа має передувати впровадженню купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення, наголошують депутати. Та щоб реалізувати всі напрямки реформи на законодавчому рівні, потрібен час.

Поділитися з друзямиПовернення до списку


Додати свій коментар до публікації