«НЕ ЧУВ, ЩОБ У НЕДРИГАЙЛОВІ Й ОДНА ЖАБА КВАКНУЛА». ПРО НЕЧИЩЕНІ РІЧКИ Й ІНШІ ПРОБЛЕМИ СЕЛИЩА (№ 22 від 31 травня)
7 Червня 2017 \\ Новини району \\ Коментарів немає.

Як полюбляють повторювати українці, у нас – дві біди: дурні й дороги, а ще більша – дурні на дорогах. Щодо першої «категорії», місцеві ніби не жаліються, а от із дорогами на Недригайлівщині – подекуди дійсно проблема.  А ще – з дорожніми знаками, аварійними деревами, захаращеними водоймами. Усе це обговорювали депутати на черговому засіданні сесії селищної ради.
   Від поганої дороги страждають жителі, а переважно – водії - села Іваниці Недригайлівського району та сусіднього Зеленого. Дорога між цими населеними пунктами «розбита», понівечене покриття й по самій Іваниці. Іще навесні, розповів депутат селищної ради Анатолій АВРАМЕНКО, Недригайлівське лісництво Роменського лісгоспу возило цим шляхом дерево. «Завжди вибирають таку погоду – або весна, або дощ… розбили дорогу», - зазначив обранець. Потрібно звернутися до лісництва, вважає депутат, щоб воно планувало подібні роботи не в той період, коли покриття найбільш «вразливе». 
До того ж, лісництво звикло не прибирати за собою, повідомив Анатолій Павлович: «Де не вантажать (дерева – авт.) – понакидають гілок, хтось повинен після них прибирати… Потрібно ці питання з ними вирішити».
Через відсутність дорожніх знаків наражаються на небезпеку жителі Чемоданівки на Недригайлівщині. Не вистачає селянам показників обмеження швидкості до 40 кілометрів по їхньому населеному пункту, а в ньому, між іншим, - кілька крутих поворотів, іще й гори. Крім того, жителі просять установити інформаційно-вказівні плакати «аварійно небезпечна ділянка дороги» перед в’їздом у Чемоданівку та з боку смт Терни перед горою.
Неабияких проблем жителям Чемоданівки завдає відсутність попереджувального дорожнього знака «перегін худоби» в районі мосту через річку Біж, розповів Анатолій АВРАМЕНКО. Своїх рогатих селяни перегонять сюди чотири рази на день, і кожного разу хвилюються, щоб годувальниці не втрапили під колеса автівки якогось неуважного чи надто квапливого водія. 
Питання встановлення дорожніх знаків не входить до компетенції селищної ради, зауважив очільник органу самоврядування Ігор ОСТАПЧУК. Внести відповідні знаки в паспорт дороги має облавтодор. Та співпраця з ним поки що просувається «зі скрипом» - у цьому переконались неодноразово дехто з депутатів.  «Не можемо вплинути на них листуванням – давайте запросимо представників на нашу територію, зберемося за круглим столом», - зауважив Ігор Вікторович. Тож вирішили направити звернення до автодору, облдержадміністрації з пропозицією організувати круглий стіл з начальником служби доріг області й «Сумиоблавтодору».
Багато в Недригайлові й аварійних дерев. На цьому наголосив депутат ради Володимир ВОЛКОВ. Крім того, додали його колеги, уже досягли своєї вікової межі, уражені хворобами та шкідниками багато насаджень у річковій зоні та на узбіччях доріг. Потрібно зробити перепис цих дерев і ліквідовувати їх, вважає Володимир Іванович. Тим паче, що жителі селища вже потрапляли у аварійні ситуації, на щастя, усе обійшлося.
Уся проблема – у техніці, розповів Ігор ОСТАПЧУК. «Немає можливості залучати вишку РЕСу  на кожне аварійне дерево, - зазначив він. – Вишка використовується для потреб філії, ми й так їх дуже просимо…». Незважаючи на труднощі, цього року в смт вже спиляно близько двох сотень аварійних дерев, повідомив очільник ради.
Що ж стосується «небезпечних» дерев поблизу річки, їхнє спилювання потрібно узгоджувати з Управлінням водного господарства, зазначають депутати. Менше проблем із тими деревами, що ростуть подалі від водойми – аварійність дерев має встановити комісія з участю еколога й написати акт знесення. 
«Генерального прибирання» потребують і самі русла річки в селищі, зауважив Володимир ВОЛКОВ. «Заросли притоки. Від того, що забруднилися листям рівчаки, не чув, щоб і одна жаба квакнула в Недригайлові, скоро й чорногузів тут не буде, бо їсти нічого… І все це тече в річку, - переймається депутат. - Уже скільки не працює консервний завод, на що ми посилаємося зараз - чого немає в річці риби?».
Ігор ОСТАПЧУК повідомив, що по роз’яснення щодо порядку очищення русел вже звернулися до відповідних інстанцій, однак відповіді досі чекають. Відповідальному ж за благоустрій дали доручення в місячний термін розробити заходи з розчищення русла річки.

Поділитися з друзямиПовернення до списку


Додати свій коментар до публікації