На Роменщині відзначили День Перемоги (№ 19 від 10травня)
16 Травня 2017 \\ Новини району \\ Коментарів немає.

Чим далі час віддаляє нас від дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, тим більше цінується подвиг захисників і визволителів Вітчизни, що символізує тріумф справедливості та залишається невичерпним джерелом патріотизму й віри у свої сили.
Травневого ранку роменці зібралися на урочистому мітингу, присвяченому великій Перемозі, з дня якої минуло вже 72 роки. Розділити невимовну радість та сум тих трагічних часів до пам’ятника загиблим воїнам прийшло кілька сотень людей, ветеранів та їхніх близьких. На свято завітали й міський голова Сергій САЛАТУН, його заступник Ігор ТЕТІРКО та секретар міської ради Валерій МИЦИК. Разом пригадали часи жахливих убивств, голоду та страху; пригадали, скільки безневинних зазнало знущань та принижень у концтаборах, тюрмах, на примусових роботах.
Трьома гучними пострілами в небо вшанували тих, хто ціною власного життя протистояв загарбникам та вбивцям українського народу, а далі з букетами квітів удячні діти й дорослі ринули до пам’ятника загиблим воїнам. Кожен схилив голову перед світлою пам’яттю воїнів, які не прийшли з війни, які не дожили до Перемоги.  
Напередодні ж 9 травня захід з  ушанування ветеранів пройшов на районному рівні. На урочистості, що відбулися в приміщенні ДПТНЗ «Роменське ВПУ», запросили не лише ветеранів Другої світової війни (яких, до речі, в районі залишилося лише 28, а на захід змогли завітати лише 3), а й воїнів-інтернаціоналістів та учасників АТО.
Голова Роменської районної державної адміністрації Валерій БІЛОХА та заступник голови районної ради Василь МАЛИК привітали всіх зі святом та подякували ветеранам, які мужньо й самовіддано захищали свою землю від неволі та зла.
Ветеран війни Іван КІР’ЯН, виступаючи перед присутніми, зазначив, що навіть у страшному сні й подумати не міг, що колись братній народ піде проти українців, і вже онукам доведеться зі зброєю в руках боронити рідну землю. Та Іван Іванович висловив упевненість, що наш народ обов’язково переможе, адже український дух ніщо не зможе зламати.
Дуже хочеться вірити, що його слова пророчі й незабаром над Україною знову буде мирне небо. Кожному із нас необхідно пам’ятати про подвиги ветеранів, ушановувати пам'ять тих, хто боронив мир заради злагоди та добробуту. І робити це потрібно не лише на свято Перемоги, а й щодня, адже наші ветерани цього дійсно заслуговують.

Поділитися з друзямиПовернення до списку


Додати свій коментар до публікації