На Роменщині створено першу опорну школу (№ 18 від 3 травня)
10 Травня 2017 \\ Новини району \\ Коментарів немає.

Наша держава йде шляхом реформування державного устрою та сфер економіки. Процес децентралізації влади тісно пов’язаний як з реформами місцевого самоврядування, так і з реформами в галузі освіти та охорони здоров’я. Одним із кроків реформування освітянської галузі є створення опорних шкіл в сільській місцевості. 
Під час чергової сесії районної ради, яка відбулася 27 квітня, нарешті було створено першу на Роменщині опорну школу. То ж що вона собою буде являти і як реформи в освіті втілюються у наших селах, читайте далі.
Основна мета створення опорних шкіл – забезпечення якості освіти, рівного доступу до якісної освіти, а також питання ефективності використання ресурсів. Як зазначається на сайті Міносвіти, опорні школи дадуть змогу створити школи добре оснащені всім необхідним для сучасного навчального процесу, з обладнаними кабінетами та лабораторіями для фізики, хімії, біології, географії, математики та ін.. Організація та оснащення опорних шкіл фінансуватиметься як з державного бюджету, так і з місцевих бюджетів, з можливістю залучення грантових коштів. Опорні школи потрібні для того, щоб учні з різних населених пунктів, незалежно від розміру цих населених пунктів та матеріального стану родини, мали рівний доступ до якісної шкільної освіти. Такі школи передбачають організоване підвезення учнів та педагогів шкільними автобусами. 
Тож депутати Роменської районної ради створили Андріяшівський освітній округ та визначили опорним навчальним закладом Андріяшівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів з наступними філіями: Гудиміська, Василівська та Андріївська. Тобто, школу у селі Андріяшівка будуть оснащувати усім необхідним і, як запевняють районні можновладці, створювати усі умови для забезпечення учнів якісною освітою. А школи у селах Гудими, Василівка та Андріївка ні в якому разі не закриють, а лише понизять у ступені. Разом з тим забезпечать підвіз учнів з вищезазначених сіл до Андріяшівської ЗОШ, а всіх вчителів, які через таку реформу опиняться «за бортом» і не досягли пенсійного віку намагатимуться працевлаштувати.
Як зазначив перший заступник голови Роменської РДА Володими Татарінов, цей процес уже давно потрібно було запускати, адже класи, де навчається 3-5 учнів і класом назвати важко. Вартість одного учня в Роменському районі найвища в області. Зараз же Андріяшівська опорна школа стане таким собі пілотним проектом, на прикладі якого буде доведено усім іншим, що це найкращий варіант для дітей. Створивши опорні школи, ми матимемо змогу зберегти освітню мережу і не закрити жодного навчального закладу.
Загалом же у Роменському районі планується у подальшому створити 8 освітніх округів.

Поділитися з друзямиПовернення до списку


Додати свій коментар до публікації