ДЕ МЕЖА? АБО ЧОМУ НЕ МОЖЕ УТВОРИТИСЯ ПУСТОВІЙТІВСЬКА ОТГ(№49 від 6 грудня)
12 Грудня 2017 \\ Новини району \\ Коментарів немає.

Питання зі створенням першої на Роменщині об'єднаної громади "загальмувало". Наразі неясно, де закінчуються землі міста, а де починаються сільські. Єдиний випадок в області, коли межі міста й навколишніх сіл тісно переплелися, ставить під загрозу існування громади з центром у Пустовійтівці, адже область бачить перспективу створення однієї ОТГ на території всього Роменського району. 
Питання погодження меж та створення Пустовійтівської громади розглядали на робочій нараді за участі першого заступника голови Сумської ОДА Олександра МАРЧЕНКА, заступниці голови обласної ради Тетяни ГОЛОВКО, депутатів обласної ради від міста Ромни та району, представників влади міста та району, депутатів сільських рад та громадськості.
Розібратися в межах та знайти шляхи вирішення проблеми намагалися на зустрічі. Як зазначила Тетяна ГОЛОВКО, так історично склалося, що досить тісно переплелися територіальні межі міста й межі сільських рад. Ідеться не тільки про землі, а й про поштові адреси та документацію. "Одна справа – коли земельна ділянка, не прив’язана до проживання людини, а інша, коли на земельній ділянці, яка належить сільській раді, проживає мешканець міста, маючи поштову адресу міста й оформлену в місті документацію", - зазначила посадовиця.
"Нерозбериха" вийшла при затвердженні схеми планування Роменського району. Розробники не взяли до уваги нового генерального плану міста, тому два документи фактично "наклалися" один на один. Як результат, погодження схеми районного планування призупинено, районна та міська ради зверталися з листом в область про узгодження цих дій і про затвердження схеми, відповідно до генерального плану міста, але інститут, який був розробником схеми, поки що не надав оновлених даних на погодження в містобудівну раду.
Замовляла розроблення генерального плану й Плавинищенська сільська рада, однак його погодження також призупинено обласною містобудівною радою й повернено на доопрацювання.
Як розповів начальник відділу в Роменському районі Головного управління Держгео-кадастру в Сумській області Сергій ПРОНЬ, межі Ромен не змінювалися, починаючи з 1967 року. Тим не менш, місто розширювалося, а сільські ради після отримання Україною незалежності й аж до 2002 року, згідно із земельним законодавством, мали право розпоряджатися земельними ділянками навіть за межами населеного пункту. Тому є масиви з боку Пустовійтівки, Плавинища, Коржів, Довгополівки, Бобрика, які приєдналися до старих меж міста Ромни.
"Так, на сьогодні розроблений і затверджений генеральний план міста Ромни, але межа населеного пункту змінюється й затверджується на підставі проекту землеустрою щодо встановлення зміни меж населеного пункту, - розповів Сергій Петрович. - Тобто, на сьогодні в міста Ромни меж немає, востаннє вони змінювалися в 1967 році. Що стосується сільських населених пунктів, то в селах Роменського району змінювалися межі й затверджувалися обласною радою у вересні 2003 року".
Голова Пустовійтівської сільської ради В'ячеслав ОВРАМЕЦЬ, у свою чергу, зазначив, що в напрямку створення громади була проведена колосальна робота, але зараз документи повернуті на доопрацювання. "Мені дуже прикро, що в міста Ромни немає меж, - промовив чоловік, - але в нас є межі". І межі ці, підкреслив, включають автоколону й територію лісгоспу з боку мікрорайону Засулля. Голова сільради також зазначив, що, за результатами опитування, жителі Герасимівки прагнуть залишитися жити в селі, а не в місті.
Натомість Олександр МАРЧЕНКО наголосив: позиція на рівні області з приводу децентралізації полягає в тому, щоб більше не створювати дрібних громад, тільки з населенням 10-15 тисяч чоловік. У перспективній  Пустовійтівській громаді немає 10 тисяч людей, тому закликав подумати над цим питанням.
Наприкінці зустрічі міський голова Ромен зазначив, що для вирішення питання із затвердженням меж міста потрібно провести громадські обговорення серед жителів сіл, а також отримати погодження сесій сільських рад. Наступним кроком є погодження районної ради та подання Сумської обласної ради до Верховної Ради України, адже, згідно з чинним законодавством, саме Верховна Рада України має право змінювати межі міст.

Поділитися з друзямиПовернення до списку


Додати свій коментар до публікації