ЧВЕРТЬ МІЛЬЙОНА - НА ПРАВОПОРЯДОК (№23 від 7 червня)
13 Червня 2017 \\ Новини району \\ Коментарів немає.

Ті, хто охороняють спокій жителів Недригайлівщини, звернулися до місцевих депутатів по… гроші. Кому мотопомпу треба купити, кому пального не вистачає, а військкомату знадобився намет і спальні мішки. Усього прохань «назбиралося» більше, ніж на 250 тисяч. Оплатять усе з бюджетів сільських та селищних рад.
Військовий комісаріат, відділення поліції, служба з питань надзвичайних ситуацій та Роменський міськвідділ СБУ попросили фінансової допомоги для матеріально-технічного забезпечення підрозділів.
108 тисяч гривень для придбання  наметів, спальних мішків, індивідуальних аптечок та іншого знадобилося Недригайлівському районному військкомату. Соромно було, розповів військовий комісар, підполковник Олексій НЕСТЕРЕНКО, коли на зборах загонів територіальної оборони Сумщини Недригайлівський район «пас задніх». «З числа всіх районів Недригайлівський навіть одного намету не зміг забезпечити», - розповів комісар.
Вартість одного намету коливається в межах 30-50 тисяч гривень, повідомив Олексій Миколайович. «Я 500 тисяч не прошу на намети, - зазначив він. – Хоча б зараз один купити й усе необхідне, згідно з тим списком, що ми надали, по мінімуму».
Поліції ж не вистачає пального. "Нам щомісяця виділяють 500 літрів, - розповів начальник Недригайлівського відділення поліції Володимир ЗУБЕНКО. - Цього мало для обслуговування всіх викликів, які надходять до відділення. В режимі економії "дотягуємо" до 20 числа місяця й далі ходимо з простягнутою рукою по району".
Додає правоохоронцям клопоту те, що по судмедексперта чи іншого експерта в разі потреби треба їхати до Ромен. Бувають тяжкі злочини, розповів Володимир Михайлович, то тоді за добу й 100 літрів пального витрачаються.
Отож, щоб забезпечитися паливо-мастильними матеріалами, а ще - для поточного ремонту та технічного обслуговування службових авто правоохоронці попросили 72 тисячі гривень. 
На такі ж потреби та на придбання оргтехніки знадобилося 45 тисяч гривень Роменському міськвідділу СБУ. Найскромнішими виявилися недригайлівські рятувальники - для купівлі мотопомпи та електростанції  попрохали 27 тисяч. 
Тим, хто просив найменше, воздалося: на засіданні комісії депутати вирішили забезпечити "надзвичайників" 45-ма тисячами, які просили СБУвці, а останнім запропонували 27 тисяч. Мовляв, за Недригайлівщиною закріплений усього один працівник служби безпеки, тоді як штат недригайлівської пожежно-рятувальної частини налічує більше 30-ти чоловік. 
Отож, на черговому засіданні сесії депутати підтримали зміни до районної програми "Правопорядок", виділивши, відповідно, в загальному 252 тисячі гривень для силових та спеціальних структур. Витрати покриються за рахунок субвенцій з бюджетів сільських та селищних рад.
Як розповів головний спеціаліст із питань взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи відділу юридичного забезпечення апарату РДА Петро КОЛОУСОВ, кожній сільській раді району на всі цілі доведеться виділити по 16 з половиною тисяч гривень, а Недригайлівській, до якої входять 6 сільрад, відповідно, - 99 тисяч. Це аж у п'ять разів більше, ніж було раніше -  на цілі згаданої програми кожна сільська рада до цього спрямовувала по 3 тисячі гривень.

Поділитися з друзямиПовернення до списку


Додати свій коментар до публікації