БРУДНІ ТЕХНОЛОГІЇ ЧИ «КУМІВСТВО»? СКАНДАЛЬНЕ «НЕПРИЗНАЧЕННЯ» В НЕДРИГАЙЛІВСЬКІЙ ГРОМАДІ (№48 від 29 листопада)
5 Грудня 2017 \\ Новини району \\ Коментарів немає.

Спроба призначити заступника голови ОТГ увінчалася «розбірками» в сесійній залі. Депутати заявляють, що на них тиснуть і намагаються просунути «свого», ініціатори ж призначення переконані: чиновники не хочуть приймати до апарату нових людей, бо бояться змін.  
  Чомусь так склалося, що кадрові питання цікавлять пересічних громадян і депутатів більше, аніж проблеми соціально-економічного розвитку громади. Чергової сесії Недригайлівської селищної ради, затамувавши подих, чекали й жителі, і самі депутати, адже мало вирішитися питання з призначенням «правої руки» Ігоря ОСТАПЧУКА з питань економічного  розвитку та інвестицій.
Раніше на цю посаду неодноразово пропонували Ігоря БОРИСОВСЬКОГО, але депутати не підтримали його кандидатуру, й майже рік громада обходилася без першого заступника. А от нещодавно питання знову «випливло»: від фракції однієї з партій надійшла пропозиція нового претендента - Віктора БОНДАРЕНКА, який донедавна очолював відділ Держземагентства в Недригайлівському районі. І хоча пропозиція кандидатури на пост першого заступника – «парафія» виключно голови громади, Ігор ОСТАПЧУК говорить: не міг відмовити такій великій фракції, тому й виніс питання на розгляд сесії. 
На початку засідання члени цієї ж фракції ініціювали зняття питання «по заступнику» з порядку денного, мотивуючи відсутністю трьох їхніх співпартійців, але без словесних баталій у сесійній залі не обійшлося.
Депутати Олександр АРІСТАРХОВ та Олексій ЗАЇКА розповіли про тиск, який здійснювався на них перед сесією. Зокрема, обранців нібито просили проголосувати за БОНДАРЕНКА й навіть погрожували, мовляв, подумайте, чим вам «відгукнеться», якщо не підтримаєте його кандидатуру.
«…Щось у нашій громаді робиться не так, як потрібно, - зауважив Олександр АРІСТАРХОВ. - Хтось із боку бачить, що Ігор Вікторович не впорується зі своїми обов'язками й хоче йому допомогти конкретною пропозицією. Без конкурсу, без обговорення… Бачать, що не вистачає голосів і вдаються до брудних технологій: телефонні дзвінки, особисті розмови й переслідування депутатів…. До сих пір вважають людей бидлом, до сих пір не бачать, як розорюється аеропорт, природоохоронна зона, навіть дороги, які внесені до військової топографії. І це в той час, коли в нас іде війна… Для «атовців» не вистачає землі, а декому – виділяють…». 
Депутат закликав колег, які ще вагаються з приводу вибору голосувати «не під диктовку по телефону, а за покликом серця» та запропонував звернутися до Верховної Ради України, Президента з проханням «скасувати розбазарювання земель», яке має місце в громаді за останній рік, що вона існує.
Промова Олексія ЗАЇКИ була в тому ж дусі: «… нас обирали люди, ми повинні служити їм, а не своїм партійним керівникам. Задумайтеся, чи ваше рішення узгоджене з думкою ваших виборців, які й так заявляють про великий керівний склад нашої ради». 
Обидва обранці наголосили: між депутатами та головою була домовленість не повертатися до питання з призначенням «зама», поки не відбудеться повне укрупнення громад (ще повинні приєднатися Червона Слобода, Сакуниха та Курмани). Але ця ідея, вочевидь, знайшла підтримку не в усіх. Отож, «епопея» із призначенням першого заступника, мабуть, продовжиться, тим паче, що сам голова ніби й не проти мати помічника, але, мабуть, і йому запропонована кандидатура не припала до душі.
Дізнатися детальніше, звідки «ростуть ноги» в ідеї призначення заступника, ми вирішили в голови тієї самої фракції, ініціатива якої викликала такий шквал емоцій, Анатолія КУЩА. Чоловік натякнув, що «закоренілі» чиновники Недригайлова звикли працювати за схемою «кум-брат-сват» і бояться як змін, так і нових людей. «Сьогодні ми бачимо, що об’єднаними громадами керують посадовці, які роками очолювали сільські й селищні ради, - зауважив депутат. -  І вони бояться, що «свіжі» люди з новими баченнями складуть їм конкуренцію у підходах до управління». Обранець говорить: особисто пропонував Ігореві ОСТАПЧУКУ призначити на посаду заступника молоду людину, навіть яка тільки закінчила виш, але є перспективною. Та голова ОТГ, розповідає Анатолій КУЩ, не погодився. Скрізь кругова порука, вважає депутат. Представник жодної з політичних сил, що ввійшли до громади, не може подати своєї кандидатури на будь-яку посаду в ОТГ, говорить він, то що вже казати про кандидата «зі сторони». Більше того, чоловік переконаний: депутати не проти БОНДАРЕНКА як кандидата на посаду, а в більшості проти роботи самого керівного апарату, адже на початку об'єднання було багато обіцянок, надій і заявлених проектів, але робота апарату не виправдала довіри людей. 
Отож, сесія показала, що питання з призначенням першого заступника голови ОТГ знову переходить в «кулуарну» площину. Але ми будемо тримати «вухо гостро» та інформуватимемо наших читачів про подальший розвиток подій.

Поділитися з друзямиПовернення до списку


Додати свій коментар до публікації