ШІСТЬ РОКІВ УВ’ЯЗНЕННЯ ЗА ТЕ, ЩО ПРИБИРАВ МІСТО? АБО ХТО ВІДПОВІСТЬ ЗА ПОЛІГОН ТПВ (№46 від 15 листопада)
21 Листопада 2017 \\ Події в місті \\ Коментарів немає.

 Очищував Роменські вулиці від сміття, а забруднював геологічний заказник та пасовища: керівника комунального підприємства звинувачують у злочинах проти довкілля.
Більше двох гектарів території заказника місцевого значення та п’ять земельних ділянок-пасовищ на території Пустовійтівської сільської ради було закидано відходами. Як з’ясувало слідство, причетним до цього може бути екс-директор та нинішній «в.о. керівника» «Чистого міста». Обвинувальний акт до суду стосовно чоловіка вже направила роменська прокуратура.
Правоохоронці встановили, що комунальне підприємство, очолюване цим керівником, вивозило побутові відходи з Ромен на звалище, що біля Пустовійтівки. Це в той час, як іще 2013-го року експлуатація полігону була заборонена через вичерпаність його проектної потужності. Та керівника підприємства це не збентежило. Як установив суд, він надавав указівки підлеглим викидати сміття на територіях, що межують зі звалищем. Так закиданими відходами опинилися 2,2 гектара геологічного заказника місцевого значення «Гора Золотуха» та п’ять земельних ділянок громадян. 
Фахівці Головного управління Держгеокадастру в Сумській області порахували, що внаслідок самовільного зайняття території заказника держава понесла майже 23 тисячі гривень збитків. Заподіяна шкода через забруднення п’яти земельних ділянок, за підрахунками обласного Державного інспектора з охорони навколишнього середовища, склала більше 511 з половиною тисяч.  
Із самим керівником «Чистого міста» нашим журналістам зв’язатися не вдалося, натомість начальник міського управління житлово-комунального господарства Микола ГУБКА наголошує: факт забруднення територій з вини директора підприємства був установлений правоохоронними органами, до суду ще не дійшло. «Буде ухвала суду, тоді побачимо, чи дійсно комунальне підприємство ці дії вчинило, чи хтось інший», - говорить Микола Миколайович.  
Окрім умисного забруднення територій, керманичеві «Чистого міста» інкримінують злочини проти трудових прав і свобод людини. При наявності коштів звільненим працівникам не робилися передбачені законом виплати, окремим не нараховувалися індексації, ідеться на сайті обласної прокуратури. Заподіяв керівник збитків навіть самому підприємству, бо фізичним особам установа надавала послуги за зниженими цінами.
Дії чоловіка кваліфікували за ч.2 ст.197-1 (самовільне зайняття особливо цінної земельної ділянки), ч.1 ст.239 (забруднення земель), ч.1 ст.172 (грубе порушення законодавства про працю), ч.2 ст.364 (зловживання владою) та ч.2 ст.367 (службова недбалість) КК України. Найтяжча санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 
Наразі до колишнього керівника застосували запобіжний захід – особисте зобов’язання. Чоловік має прибувати до слідчого, прокурора та суду за першою вимогою, не відлучатися без їхнього дозволу з міста й повідомляти в разі зміни місця проживання та роботи.
Що тут додати? Як було згадано, іще 4 роки тому потужність звалища була вичерпана, а розміщення відходів здійснювалося без відповідного дозволу. Навесні ж 2017-го полігон був переповнений більше, ніж у десять разів. Усі приписи Держекоінспекції щодо забезпечення належного утримання звалища влада вперто ігнорувала, хоч неодноразово службові особи міськради притягувалися до адмінвідповідальності. Та сміття продовжували вивозити. Говорили й про рекультивацію, і про відкриття нового полігону. Першу, щоправда, кілька разів зробили, а от щодо нової території під звалище - як у тій байці, «віз і нині там». Зрозуміло, хтось має стати «відповідальним» за все, що коїться. А далі що?..

Поділитися з друзямиПовернення до списку


Додати свій коментар до публікації