Незаконна діяльність чи зведення рахунків? Як працюється підприємцям у Ромнах(№37 від 13 вересня)
21 Вересня 2017 \\ Події в місті \\ Коментарів немає.

 Розміщення автомобільної заправка на вулиці Полтавській – незаконне. На цьому наполягає член Виконавчого комітету при Роменській міській раді.
Чи справді в підприємства немає дозволів, а міська влада й правоохоронні органи цього вперто не помічають, чи хтось уперто хоче "закрити"заправку та всіляко перешкоджає роботі її господаря?
Законність будівництва газової автозаправки на вулиці Полтавській,2 обговорювали на черговому засіданні Виконавчого комітету. Як розповіла начальник відділу економіки Юлія ЯНЧУК, ще 2007-го року земельна ділянка рішенням сесії була надана в постійне користування ДП «Сумський облавтодор». Саме останнє передало землю в оренду приватному підприємству, але не як земельну ділянку, розповідає член Виконавчого комітету Микола ОКСЮТА, а як нерухоме майно - майданчик. Це зроблено, переконаний Микола Борисович, аби обійти закон і не виготовляти нової технічної документації та не платити земельний податок у місто.
Питання законності цієї заправки свого часу порушувала й депутат обласної ради Вікторія МУРИЧ. Поліція, СБУ, районна прокуратура – до яких тільки органів досудового слідства не надходили скарги на цю станцію, однак вона й досі працює.
Як розповів журналістам «ПОГЛЯДУ» власник заправки, на її місці раніше дійсно був майже 20 років як закинутий, нікому не потрібний майданчик з будівельними матеріалами. Саме цей майданчик, а не всю земельну ділянку підприємство й орендує, говорить чоловік. Загальна площа землі на Полтавській,2, якою користується  облавтодор – близько гектара, а заправка займає всього 10 соток.
До того ж, стверджує власник, установлені блоки для заправки автомобілів паливом є тимчасовими, тому й сам об’єкт – тимчасовий, у разі потреби підприємство протягом десяти днів може згорнути обладнання та звільнити територію. Про це господар заправки надав письмову гарантію міському голові Сергієві САЛАТУНУ.
Власник заправки запевняє, що має всі дозвільні документи, ним «пройдені» всі державні служби. На підтвердження цього демонструє цілі купи паперів, що санкціонують діяльність станції в цьому місці. У травні, розповідає,відбулася комплексна перевірка підприємства органами, які надавали дозволи, та показує відповідний документ.
Власник станції пов’язує все, що відбувається, з історією, що стосується брата одного з членів Виконкому. Розповідає, у минулому на численні прохання мешканців міста вирішив побудувати асфальтний завод. Випадково дізнався зі шпальт газети, що Сумська обласна рада виставила на аукціон паливний склад на території села Біловод, та вирішив його придбати. Ця земельна ділянка, розповів, підходила за всіма параметрами, тому вагань не було. 
Незабаром на його порозі з’явився родич виконкомівця, колишній директор комунального підприємства з «люб’язним» проханням не заходити на публічні торги. Але цієї «поради»власник заправки не дотримався, та все ж і придбати склад не вдалося. Та через те, що в аукціоні з'явився ще один покупець і утворилася конкуренція, ціна з початкових 400 тисяч гривень виросла до 3,5 мільйонів.
Господар заправки не розуміє, навіщо з ним розпочали таку вперту «війну». Тим паче, згідно з декларацією,  за минулий рік зі «спірної» АГЗС надійшло більше двох мільйонів гривень податків до міського бюджету. Станом на 1 червня було здійснено 186 тисяч заправок. 
Однак на засіданні Виконкому Микола ОКСЮТА запропонував звернутися до суду з вимогами скасувати рішення сесії про надання в постійне користування земельної ділянки облавтодору.  Щоправда, самі юристи не розуміють, які в цьому випадку мають бути позовні вимоги. На запитання начальника юрвідділу Інни НАУМОВОЇ член Виконкому відповів: «Позовні вимоги Ви, як начальник юридичного відділу, придумаєте».
Усе це відбувається в той час, коли діє мораторій на проведення органами державного нагляду незапланованих перевірок, прийнятий з метою розвитку економіки. 

Поділитися з друзями



Повернення до списку


Додати свій коментар до публікації