Можливо, їхня кров - останній шанс лишитися живим... (№48 від 29 листопада)
5 Грудня 2017 \\ Події в місті \\ Коментарів немає.

Мільйони людей зобов'язані здоров’ям і життям тим, кого навіть в обличчя не знають, але завдяки яким отримали шанс вилікуватись або вижити - тим, хто добровільно віддає свою кров на благо та спасіння інших. 
Багато таких людей є й на Роменщині. Про те, як їм живеться, та про історію одного "Почесного донора України" з Ромен читайте вже зараз.

  Про те, як у нашому місті бажаючі пройти процедуру здачі крові здійснюють цю благородну місію, розповідали провідні фахівці медичних закладів міста. На їхню думку, люди керуються лише добрими помислами та світлими намірами. Здати кров для них - не широкий жест душі, а швидше прояв звичайних людських якостей. 
Добровольці можуть здати рідину у двох закладах: у відділенні трансфузіології Роменської центральної лікарні та в Роменській філії Сумського обласного Центру крові. Остання, хоч і відкрилася нещодавно, але користується значним попитом серед населення. Лікар-терапевт Катерина КОРИТОВА говорить: жодного дня з дати відкриття ліжка не пустували, донори ж повертаються для повторної здачі матеріалу. За пройдену процедуру вони можуть отримати грошову винагороду. На відміну від цього відділення, де фахівці приймають лише плазму, у відділенні трансфузіології ЦРЛ можна здати й кров. 
Перед здаванням крові та її компонентів для початку людина проходить медичне обстеження та цілком безоплатно отримує довідку про стан свого здоров’я, розповіли нам в обох відділеннях. Під час самої процедури донорові нічого не загрожує, процедура здійснюється під наглядом провідних фахівців у стерильних умовах, наголосила Катерина КОРИТОВА. Обов'язково майбутній донор здає аналізи на вірусні інфекції, на захворювання внутрішніх органів. 
Для когось ця процедура стає дійсно чимось невід'ємним, справжнім покликанням. Здавши кров 40 разів, а плазму - 60, людина отримує звання "Почесний донор України". Цим особам видається відповідне посвідчення і вручається нагрудний знак "Почесний донор України", розповіла Катерина КОРИТОВА. 
Державою ж передбачено, що для таких осіб може відкритися цілий спектр пільг, що вже вирішує місцева влада, закладаючи бюджет на рік. Серед таких полегшень - пільгове придбання ліків (зі знижкою 50 відсотків їх вартості) за рецептами, виданими закладами охорони здоров’я, заснованими на загальнодержавній чи комунальній власності; позачергове протезування; зниження ціни на оплату комунальних послуг; безкоштовний проїзд і так далі. 
У нашому ж місті єдиною пільгою для почесних донорів сьогодні є прибавка до пенсії в розмірі 10 відсотків, розповіла Ірина ГРИГОРЬЄВА, завідуюча відділенням трансфузіології Роменської ЦРЛ. Якщо раніше донори могли скористатися послугами хоча б безкоштовного протезування, то зараз і цього серед переліку пільг немає.
Стати донором на роки спонукали одного з почесних "рятівників" міста далеко не винагороди чи соціальні переваги. Свою історію розповів Віктор СЕЛЕЗНЬОВ, який нещодавно отримав звання "Почесний донор України". 
Чоловік говорить: уперше довелося здати кров тяжкохворому пацієнтові лікарні. Після цього зрозумів, наскільки сильно часом люди потребують такої допомоги. Тим паче чоловік сам є медиком і має рідкісну групу крові. З часом він продовжував допомагати, і люди навіть почали телефонувати з проханням урятувати їхніх рідних чи близьких. Він же говорить, не відмовив нікому жодного разу.  
Рідні пана Віктора, розповів, ніколи не перешкоджали цій справі, навпаки - підтримують. Здавання крові ніколи не носило для чоловіка комерційного характеру, робив це завжди безкоштовно. Донор розповів: розпочинав здавати кров ще в старому будинку відділення, на твердих незручних ліжках. Зараз же є всі необхідні умови - безкоштовне обслуговування, харчування, комфортні ліжка та й на роботі дають обов'язковий відпочинок. 
"Ситуації бувають різні: чи то породілля потребує негайної допомоги, чи потерпілий в ДТП, - різниці немає, - переконаний почесний донор. - Приємно, що хоч така невелика допомога, але стає в пригоді людям". Пан Віктор уважає, що цією справою можна займатися лише за покликом серця та з благородними намірами.

Поділитися з друзямиПовернення до списку


Додати свій коментар до публікації