МЕР «ПРОСУВАЄ» «СВОЇХ», ПРИКРИВАЮЧИСЬ «АТОВЦЯМИ»? АБО ЯК НЕ СТВОРИЛИ ЦІЛИЙ ВІДДІЛ (№48 від 29 листопада)
5 Грудня 2017 \\ Події в місті \\ Коментарів немає.

Створити відділ, фахівці якого «захищали» б наших захисників у питаннях правових та соціальних, намагалися на останній сесії міськради. Після довгих сперечань обмежи-лися введенням однієї посади до управління праці. Чому більшість обранців переконані, що створення окремого відділу для «атовців» - це занадто та про звинувачення на адресу мера в навмисному «роздуванні» штатів і в «прикриванні» військовими, далі. 
  Не роздувати штат, а задовольнитися тим, що є: ідея відкриття відділу, де б займалися виключно питаннями учасників антитерористичної операції, не знайшла підтримки в багатьох депутатів. 
Ініціатори рішення аргументували тим, що «атовці», вирішуючи певні проблеми, змушені бігати по різних кабінетах чиновників. Дуже часто вони просто губляться й не знають, куди йти й що робити. Підтвердив це й голова громадської організації «Учасники АТО Роменщини» Дмитро КОСЕНКО. За його словами, у хлопців наразі існує багато проблем, які не вирішуються, здебільшого – саме через недбалість та недостатню увагу з боку посадовців. Тому доречно було б створити єдиний центр, куди б «атовець» міг прийти по консультацію та отримати допомогу у вирішенні своїх питань. «Давайте посадимо людину, яка поведе того чоловіка, розповість, що йому робити», - закликав депутатів Дмитро КОСЕНКО та наголосив: питань у хлопців насправді так багато, що навіть він, голова ГО та працівник  виконкому, за наявності  помічників із проблемами не впорується. Це підтвердили й самі «атовці», що прийшли на засідання.
Однак, на думку багатьох обранців, фахівці управління праці, які, серед іншого, і надають зараз послуги «атовцям», цілком можуть упоратися з їхнім обслуговуванням, тим паче, що звертаються по допомогу не так багато. «За 9 місяців до відділу обслуговування інвалідів, ветеранів війни, праці та постраждалих унаслідок чорнобильської катастрофи Управління праці та соцзахисту звернулися 465 учасників АТО», - навела статистичні дані голова регламентної комісії Віра МІРОШНИЧЕНКО. На місяць це приблизно 51 чоловік, підвела підсумок обраниця. Отож, згідно з висновками регламентної комісії, запропонувала ввести до названого відділу ще одну посаду головного спеціаліста, цього, мовляв, буде достатньо. 
Та не всім депутатам сподобалася й ця ідея, адже навіть одне робоче місце «коштує» дорого. «Треба купити стіл, стілець, комп’ютер, програмне забезпечення, платити зарплату», - зауважила депутат Юлія МАГДЕНКО. Чи є в цьому доцільність, жінка засумнівалася, чим викликала обурення міського голови. «Що ви зараз говорите?! Їм треба життя віддати за те, що пішли нас захищати», - не погодився з позицією обраниці Сергій САЛАТУН. Керманич упевнений: багато учасників АТО просто-на-просто не звертаються по допомогу, бо їх ганяють по кабінетах, і вони губляться. «Атовці» повинні прийти в один центр, отримати послуги й піти», - вважає мер. 
За такі речі – «битий» у плечі: міський голова отримав звинувачення в тому, що «просуває» претендента на пост начальника імовірного відділу, ба, навіть сам відділ хочуть відкрити спеціально під цю людину. «Ми прекрасно розуміємо, що відбувається, - зауважив Валентин БОНДАРЕНКО. - Зараз ніхто не хоче відверто сказати, що шанованих «атовців» використовують... У нас більше керівників, які одержують зарплату й більше людей, які хочуть отримувати високу зарплату, й бути в керівництві. Зараз з’явилася нова персона, яку лобіює, на жаль, міський голова, і яка має отримати посаду начальника відділу. Прикриваючись «атовцями», вони створили цей цирк, і ми маємо проголосувати за те, щоб увести ще одну людину, дати їй повноваження, зарплату і зовсім не змінити принцип роботи самої системи. Жодної додаткової процедури не з’явиться, жодного покращення не буде», - переконаний депутат. 
Сергій САЛАТУН же в боргу не залишився й звинуватив усю партію, куди входять і Валентин БОНДАРЕНКО, і Юлія МАГДЕНКО, у веденні політики проти учасників АТО. «У нас «атовцям» відділу – ні, спортзали – ні, допомоги – ні, - промовив мер, маючи на увазі попередні звернення захисників, у яких їм було відмовлено. - Я розумію, що хочеться міського голову «попхнути», облити брудом, я та людина, що витримає. Але ми не дамо вам у нашому місті вести політику проти людей», -  завершив він. 
До колег звернулася депутат Ірина ГОЛОВАЧ: «Ці хлопці – вояки, вони, можливо, і не знають, куди йти й що робити. Зараз же зіткнулися з нашою байдужістю. За те, що першими пішли нас захищати, ми повинні зробити все, щоб їм віддячити. Вони, можливо, не такі розумні, як дехто, можливо, не такі освічені, але вони захищали своїми тілами нас, розумних, нас, таких освічених і грамотних…». 
Зваживши всі «плюси» й «мінуси», обранці в цілому все-таки не підтримали ідею створення відділу: «за» проголосували десять, іще десять утрималися, а вісім депутатів чітко висловили негативну позицію. Після голосування учасники АТО розчаровано покинули залу, а депутати взялися за думку про введення додаткової посади до відділу обслуговування інвалідів, ветеранів війни, праці та постраждалих унаслідок чорнобильської катастрофи, на цьому, врешті, й порішили.
Голова громадської організації «Міське об’єднання споживачів «Довіра» Іван ХОМЕНКО після голосування висловив задоволення тим, що створення відділу не підтримали. Апарат і так дуже роздутий, вважає він, ніж іще його збільшувати, краще  зобов’язати керівників усіх установ, куди звертаються «атовці», приймати цю категорію позачергово. «Щоб кожен знав: прийшов учасник АТО чи то в адмінустанову, чи то в лікарню – треба відкласти все і його прийняти, - говорить чоловік. – Я сам інвалід, але перший із великим задоволенням поступлюся йому місцем». 
Думку Івана Сергійовича підтримала й депутат та заступник головлікаря Роменської ЦРЛ Інна ЖУК і поділилася досвідом, який є в медустанові. У ЦРЛ, відповідно до наказу, один лікар і одна медична сестра зобов’язані обслуговувати хлопців – учасників АТО, розповіла вона. Медпрацівники самі домовляються про час і буквально ведуть «атовців» за руку по кабінетах. У час, коли військових немає в лікарні, ці лікар і медсестра опікуються іншими справами. Окрему людину немає сенсу вводити, бо «атовці» не завжди є в закладі, але коли вони приходять, знають, куди йти, говорить Інна ЖУК. «Так може бути в будь-якому відділі, у Центрі надання адмінпослуг, де завгодно», - упевнена депутат.
Обранці також зійшлися на думці, що питання учасників АТО, які не вирішуються чи вирішуються помалу, – результат неякісної роботи фахівців відділів і управлінь виконкому, тому зажадали звіту про результати їхньої діяльності.

Поділитися з друзямиПовернення до списку


Додати свій коментар до публікації