ХУДОЖНЯ ГАЛЕРЕЯ ЧИ «СЕКОНД ХЕНД» БУДЕ В ЦЕНТРІ МІСТА? (№45 від 8 листопада)
14 Листопада 2017 \\ Події в місті \\ Коментарів немає.

 І нести важко, і покинути шкода… Ні, це не валіза без ручки, як дехто подумав, а вільне приміщення в середмісті, що належить до комунальної власності. Що робитимуть з квадратними метрами та чому вони принесуть місту збитки, далі.
  Приміщення на Соборній,1, вивільнене однією з банківських установ, іще досі стоїть пусткою. У його стінах влада бачить художню галерею Івана КАВАЛЕРІДЗЕ, от тільки до галереї цим залам ще далеко. І справа – не тільки в косметичному ремонті.
Як розповіла начальник відділу культури міськвиконкому Тетяна БАЛЯБА, повністю замінювати тут треба систему опалення й водовідведення, бо взимку температура коливається в межах 15 градусів, у таких умовах картини й вироби розташувати неможливо, та ще й дихати немає чим – випари каналізації «б’ють» в носа при самому вході. Не комильфо для закладу естетичного виховання. Завершує «панораму» й стара підлога, що повністю прогнила під лінолеумом. Аби привести все це до ладу, за оцінкою фахівців, знадобиться близько 700 тисяч гривень, розповіла Тетяна Іванівна. Віднайти такі гроші в бюджеті міста складно, грузинська ж діаспора матеріальну допомогу обіцяла, але далі обіцянок поки не дійшло.     
Начальник відділу культури допустила, що зайнятися питанням можна наступного року – передбачити кошти в бюджеті, просити допомоги в грузинського земляцтва. Та от що до цього часу робити з приміщенням? У холоди воно опалюється, хочеш не хочеш – плати. Та працівникам культури «зимувати» там немає за що, адже сплачують за тепло й у власному приміщенні. Ущільнитися ж і переїхати до майбутньої галереї не можуть. «Я відповідно до законодавства не маю права переселити працівників в умови, гірші за ті, де вони перебувають зараз», - говорить Тетяна Іванівна.
Керівниці «культури» дехто з депутатів закинув небажання займатися галереєю. «Вибачте, але здавати в оренду під «секонд хенд», як на першому поверсі… - звернулася до колег депутат Яна ЖУРЕНКО. - Місто повинно мати культурний розвиток, і має бути муніципальна галерея для виставки робіт, - наполягла вона».
Тетяна БАЛЯБА запевнила: готова взятися до роботи «хоч завтра», дайте тільки грошей. 
Урешті питання з галереєю вирішили відкласти на місяць, приміщення ж не здавати в оренду. За цей час збитки (більше десятка тисяч гривень) понесе підприємство-теплопостачальник, адже за опалення ніхто не платитиме, бо немає орендаря. 

Поділитися з друзямиПовернення до списку


Додати свій коментар до публікації