Фундамент фінансових знань потрібно закладати з дитинства! (№49 від 6 грудня)
12 Грудня 2017 \\ Події в місті \\ Коментарів немає.

Можливість отримати досвід ведення особистих фінансових справ отримали учні навчальних закладів міста. В ігровій формі, та вже зовсім за дорослими правилами школярі розбиралися з формулами, як успішно складати власний бюджет та будувати своє майбутнє. У цьому дітям допомогли не тільки професійні наставники, проведенню заходу посприяв і близький товариш закладу.
2 грудня в стінах ЗОШ №5 відбувся доволі незвичайний, та надзвичайно корисний та повчальний захід. Тренінг-гра «Життєвий капітал» подарував викладачам, та, у першу чергу, учням ЗОШ №5 і ЗОШ №11 можливість навчитися рахувати гроші, правильно їх витрачати, робити інвестиції та успішно вести бізнес. До навчального закладу завітали гості, які привезли з собою ці безцінні знання – Микола ЗАГОВОРА, Костянтин СКЛЯРЕНКО, Анна ПЕРЕРВА та Олексій ЯКУНІН, тренери Ділового клубу «Партнер». Покроково та невимушено вони допомагали дітям освоїти нові правила на порозі дорослого життя. 
Суть гри полягала в тому, щоб показати, як можна раціонально й навпаки - нерозумно розпоряджатися власним заробітком. На початку всі учасники були в приблизно однакових умовах: зі стабільною заробітною платою та звичайними життєвими витратами.  Але протягом гри ситуація змінювалася: хтось потрапляв у боргову яму, а хтось поступово будував бізнес, щоб досягти своєї заповітної мрії. Максимально наближено до реального життя школярі отримали можливість подивитися, наскільки кожна нераціонально використана «копійка» формує, чи навпаки, псує успіх їхнього майбутнього. 
Гра вчила керувати фінансовими потоками, вести облік доходів та витрат, контро- лювати покупки, загалом у результаті змодельовані життєві ситуації допомогли здобути безцінний досвід на власних помилках, щоб потім, у справжньому житті, зробити правильні кроки, переконана вчитель школи та організатор заходу Олена ЮРАКОВА.
Та головне - ось які уроки винесли діти з гри: "Мені дуже сподобалася гра, - поділилася одинадцятикласниця Алла. - Я, наприклад, зрозуміла, що готівка не повинна просто так лежати вдома, гроші повинні приносити прибуток". Задоволений залишився й учень 10-го класу Ілля: "Виявляється, кредити не такі страшні. Треба просто гарно все прорахувати – і це може бути вигідно. Разом із тим, гра вчить нас бути відповідальними, наприклад, учасно розраховуватися з боргами".
Учні вдячні своїм наставникам за шанс стати учасниками гри. Слова подяки висловлюють і Генеральному директорові ТОВ "Роменський завод продтоварів" Олександрові САЄНКУ, який став спонсором заходу.

Поділитися з друзямиПовернення до списку


Додати свій коментар до публікації